Українці, взяті росією в полон ще до 2022 року, у прямому сенсі втрачають розум у макіївській колонії - Гармаш

У 32-й колонії в Макіївці, українці засуджені за шпигунство і заарештовані ще до 2022 року, божеволіють без надії на звільнення. Про це, посилаючись на інсайд із колонії, написав у себе у ФБ екс-член української делегації у Мінській ТКГ, журналіст Сергій Гармаш.

«Причому, божеволіють - у прямому розумінні. За повідомленням одного із ув'язнених, у їхньому бараку перебуває 50 осіб. З них 15 вже живуть у своєму, відокремленому світі, не повертаючись до реальності. Ще семеро, як він сказав, – «на підході», – пише Гармаш.

Він зазначає, що «якщо до 2022 року їхні долі були у центрі громадської уваги, то сьогодні про цих людей просто забули. Відбуваються обміни військовополонених або громадських активістів, захоплених рашистами після вторгнення, а ці засуджені тихо божеволіють у колонії, втрачаючи надію».

«Причому ці люди не просто позбавлені волі вже по 5-10 років. На них тиснуть, змушуючи отримати російське громадянство. Деякі погоджуються та їх випускають. А ті, хто відмовляється, стикаються із «особливим ставленням» наглядачів. Особливо якщо це росіяни, які все більше замінюють місцевих тюремників», - підкреслює автор.

Гармаш зазначив у своєму повідомленні омбудсмена Дмитра Лубінця, який повідомив про можливий обмін перед Новим роком.

«Це хороша новина. І зрозуміло, що воюючі сторони політично насамперед зацікавлені в обміні саме військових. Але давайте не забувати, що для патріотів України на Донбасі війна почалася не у 2022 році, а у 2014. І їхня відмова від свободи в обмін на присягу росії – це теж героїзм. Тому за цих людей особливо варто боротись!», - написав журналіст.

Статті

Луганськ
11.01.2025
17:00

Рік десятиліття війни. Луганський щоденник

Ми остаточно втратили тих, з ким продовжували йти пліч-о-пліч з 2014 року, розділені відстанями, але пов'язані довоєнною дружбою.
Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Всі статті