Податки на нерухомість по-новому – як зекономити у нотаріуса

На фоні хакерської атаки на державні реєстри у 2025му році українці ще не мали можливості продати, подарувати або оформити спадщину на нерухоме майно.

І, коли реєстри нарешті запрацюють, для багатьох будуть неприємним сюрпризом новина про суттєве зростання вартості такого переоформлення. Адже багато хто чув про збільшення військового збору з 1,5 до 5%, проте не всі знають, що це також стосується тих, хто планував провести майже будь-які нотаріальні дії з нерухомістю.

Щоправда, варто зазначити, що при продажу квартири, яка перебувала у власності понад три роки, ніяких змін в оподаткуванні не відбудеться. За умови того, що це перший продаж нерухомості того ж власника протягом календарного року, ані прибуткового податку, ані військового збору не виникає.

Проте, якщо ви володіли майном менше трьох років, – готуйтесь сплатити у нотаріуса 11% податків від оціночної вартості нерухомості. А саме:

  • 5% ПДФО,
  • 5% військового збору,
  • 1% у Пенсійний фонд.

Те ж саме стосується і нежитлової нерухомості. І тут мова йде не лише про щасливих власників приміщень під здачу в оренду. Такий самий розмір оподаткування застосовується і при продажу звичайних гаражів або паркомісць.

При отриманні спадщини теж доведеться більше сплатити у нотаріуса, проте не всім. Якщо оформлюється право власності на майно, яке належало найближчому родичу – жодних податків платити не прийдеться. Всім іншим, зокрема за наявності заповіту, потрібно перед візитом до нотаріальної контори підготувати гроші у сумі 10% від вартості житла або іншої нерухомості. На щастя, хоча б 1% у Пенсійний фонд при спадкуванні сплачувати не потрібно. Проте на фоні прибуткового податку та військового збору це не дуже надихає.

Виникає питання – «Від якої вартості потрібно сплачувати податки у нотаріуса?» І чи можна її якось знизити, щоб зекономити. Це дуже чутливе питання, адже йдеться про великі суми. Особливо це може бути критично при оформленні спадщини, адже у спадкоємця може не бути достатньо грошей. Відомі непоодинові випадки, коли для таких цілей люди вимушені звертатись до банку для отримання кредиту.

Якщо ви зацікавлені у тому, щоб розібратись, скільки наразі коштує нотаріальне переоформлення нерухомості та чи можливо на цьому зекономити, – радимо ознайомитись із цією інструкцією: https://ocinka.ua/skilky-koshtuye-pereoformlennya-neruhomosti-v-ukrayini/.

Статті

Донецьк
07.01.2025
14:44

Чому нерухомість в Донецьку така дорога

По-перше, високі ціни на житло зумовлені високими зарплатами. Зрозуміло, це не стосується середньостатистичного донеччанина, зарплата якого коливається від 30 до 60 тисяч рублів.
Країна
06.01.2025
12:00

2025: відновлення відкладається

Вище стелі не стрибнеш. А можливості української економіки в умовах війни її якраз досягли. Тому наступного року і наш Кабмін, і Єврокомісія, і Міжнародний валютний фонд – усі очікують уповільнення зростання валового внутрішнього продукту (ВВП)...
Донбас
05.01.2025
17:38

Ліки від похмілля, пиво від слабоумства, бенкет горою і залишені без хліба діти.... Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулий тиждень припав на підготовку до Нового року, власне свято і, звичайно ж, на наслідки новорічних гулянь. На окупованому Донбасі ці самі гуляння «царським велінням» затягнулися аж до 8 січня, тож не дивно, що на перше місце в місцевих ЗМІ...
Всі статті