Бюрократія Литви збільшує українські втрати на фронті: тисячі обіцяних дронів досі не отримані

Тисячі обіцяних Литвою Україні безпілотників досі залишаються на складах, хоча мали надійти ще наприкінці 2024 року. Як пише lrt.lt, литовські політики звинувачують бюрократичні процеси.

"У нас є інформація, що ми доставили безпілотники — деякі в жовтні, деякі в листопаді, і ми поки не маємо інформації, що дрони вже в Україні", — пояснює керівник компанії-виробника дронів RSI Europe Томас Мілашаускас.

Колишній міністр національної оборони Лаурінас Кашчюнас каже - щоб товар дійшов до кінцевого пункту, необхідно пройти 6 кроків.

«Бюрократія така, що є склади, оборонне агентство має це формально передати армії, Уряд має прийняти рішення передати це Україні, потім Україна має це транспортувати». Це означає, що ви повинні навмисно рухатися якомога швидше під час кожного кроку. Шкода очевидна – в Україні не вистачає безпілотників, мільйонний дефіцит, і якщо безпілотників немає в руках солдатів, значить, вони втрачені – Україна несе більші втрати, ніж мала б», - розповідає Кашчюнас.

У Міністерстві національної оборони кажуть, що закуплені у литовських виробників безпілотники найближчим часом будуть доставлені в Україну. Також стверджують, що ланцюг вже скорочують, постанову Уряду ухвалили цього тижня.

«Він передбачає, що рішення про передачу державного майна, якщо воно придбане для потреб іншої держави за кошти, виділені на ці цілі Урядом, не потребуватиме перегляду Урядом, а розпорядник цього майна вміти це робити. Відтепер ми розпочнемо передачу активів Україні відповідно до цих змінених процедур», – запевняють у повідомленні міністерства.

Як повідомляли раніше, Шольц заблокував новий пакет військової допомоги Україні на €3 млрд.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті