Бюрократія Литви збільшує українські втрати на фронті: тисячі обіцяних дронів досі не отримані

Тисячі обіцяних Литвою Україні безпілотників досі залишаються на складах, хоча мали надійти ще наприкінці 2024 року. Як пише lrt.lt, литовські політики звинувачують бюрократичні процеси.

"У нас є інформація, що ми доставили безпілотники — деякі в жовтні, деякі в листопаді, і ми поки не маємо інформації, що дрони вже в Україні", — пояснює керівник компанії-виробника дронів RSI Europe Томас Мілашаускас.

Колишній міністр національної оборони Лаурінас Кашчюнас каже - щоб товар дійшов до кінцевого пункту, необхідно пройти 6 кроків.

«Бюрократія така, що є склади, оборонне агентство має це формально передати армії, Уряд має прийняти рішення передати це Україні, потім Україна має це транспортувати». Це означає, що ви повинні навмисно рухатися якомога швидше під час кожного кроку. Шкода очевидна – в Україні не вистачає безпілотників, мільйонний дефіцит, і якщо безпілотників немає в руках солдатів, значить, вони втрачені – Україна несе більші втрати, ніж мала б», - розповідає Кашчюнас.

У Міністерстві національної оборони кажуть, що закуплені у литовських виробників безпілотники найближчим часом будуть доставлені в Україну. Також стверджують, що ланцюг вже скорочують, постанову Уряду ухвалили цього тижня.

«Він передбачає, що рішення про передачу державного майна, якщо воно придбане для потреб іншої держави за кошти, виділені на ці цілі Урядом, не потребуватиме перегляду Урядом, а розпорядник цього майна вміти це робити. Відтепер ми розпочнемо передачу активів Україні відповідно до цих змінених процедур», – запевняють у повідомленні міністерства.

Як повідомляли раніше, Шольц заблокував новий пакет військової допомоги Україні на €3 млрд.

Статті

Луганськ
11.01.2025
17:00

Рік десятиліття війни. Луганський щоденник

Ми остаточно втратили тих, з ким продовжували йти пліч-о-пліч з 2014 року, розділені відстанями, але пов'язані довоєнною дружбою.
Країна
10.01.2025
17:00

“Лівосторонній рух”: Рада, нарешті, почала приймати законопроєкт, який регулює розслідування і покарання за воєнні злочини. Але не той

11538 може заблокувати розслідування міжнародних злочинів, тому що буде неясно, який закон застосовувати. До того ж рішення українського суду по міжнародних злочинах буде легко оскаржити і виграти в Європейському суді з прав людини, що стане ганьбою...
Країна
10.01.2025
09:00

Заяви Трампа про Україну, НАТО, Путіна, Гренландію та Канаду: чому це важливо

Якщо РФ не розвалиться протягом каденції Трампа, поки вона залишатиметься такою, якою вона є, Україну в НАТО ніхто не пустить.
Всі статті