У Мінфіні заявили, що держборг України скоротився на близько $9 млрд

Україна завершила реструктуризацію державних облігацій та гарантованих державою єврооблігацій на 20,5 млрд доларів, у результаті яого державний та гарантований державою борг України скорочено на близько 9 млрд доларів. Про це повідомило Міністерство фінансів.

Україна оголосила про успішне завершення операції з реструктуризації боргу та проведення розрахунків за 13 серіями державних єврооблігацій та гарантованих державою єврооблігацій, випущених «Укравтодором».

Процес реструктуризації включав обмін 13 серій державних єврооблігацій та однієї серії гарантованих державою єврооблігацій «Укравтодору» на суму близько 20,5 млрд доларів (приблизно 24 млрд доларів з урахуванням капіталізованих відсотків) на 8 нових серій єврооблігацій із номінальною вартістю 15,2 млрд доларів.

Мінфін зазначає, що в результаті цієї угоди державний та гарантований державою борг України скорочено на близько 9 млрд доларів.

«Це означає номінальне зниження вартості боргу на 37% з першого дня дії угоди та зниження чистої приведеної вартості боргу на близько 60% (при ставці дисконтуванні 14%). Це одне з найбільших списань боргу у нещодавніх реструктуризаціях суверенного боргу», — зазначили у міністерстві.

Боргові виплати зменшуються на 93%, що зекономить 11,4 млрд доларів протягом наступних трьох років. Окрім цього, витрати на обслуговування і погашення боргу до 2033 року зменшаться на 77%, що дозволить заощадити загалом 22,8 млрд доларів.

«Так, критичні ресурси буде спрямовано на те, на що вони найбільше потрібні, а саме безпеку й оборону. Зміцнення довіри наших кредиторів та міжнародної фінансової спільноти продовжує бути нашим пріоритетом, навіть зараз, коли ми долаємо безпрецедентні виклики», — сказав урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрій Буца.

Нагадаємо, за повідомленням Bloomberg,  МВФ вимагатиме від України знецінення гривні, зниження облікової ставки та підвищення податків. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті