МВФ вимагатиме від України знецінення гривні, зниження облікової ставки та підвищення податків - ЗМІ

Представники Міжнародного валютного фонду вимагатимуть від України девальвації валюти, зниження облікової ставки та підвищення податків - це умови, щоб Україна й надалі отримувала фінансову допомогу від МВФ. Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Bloomberg і на джерела видання.

Як повідомляэться, цього тижня представники Міжнародного валютного фонду відвідають Київ. Під час зустрічі українських посадовців із представниками МВФ розглянуть кредитну програму на 15,6 мільярда доларів. За цією програмою Україна зможе розблокувати виплату 1,1 мільярда доларів. 

Згідно з останніми оцінками прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, країна матиме наступного року бюджетний дефіцит розміром 15 мільярдів доларів. Щоб допомогти «залатати цю дірку», МВФ планує закликати Національний банк швидко девальвувати гривню, знизити облікову ставку та підвищити податки.

Так представники МВФ хочуть упевнитися, що країна досягає цілей програми та має достатньо коштів для фінансування.

Водночас Національний банк України не хоче допускати подальшого ослаблення валюти. Гривня вже втратила понад 10% із жовтня 2023 року, коли в Україні скасували фіксований обмінний курс, який запровадили після повномасштабного вторгнення росії.  

МВФ, Нацбанк і Міністерство фінансів України поки що відмовилися від коментарів.

У МВФ також розкритикували план українського уряду щодо збільшення податків і назвали його «занадто мʼяким». Там закликали розширити мита, зокрема однією з можливих пропозицій є підвищення податку на додану вартість.

Також видання додало, що Україна планує отримати подальшу підтримку від кредитів на суму 50 мільярдів доларів, які фінансуються прибутками від заморожених активів російського центрального банку.

Нагадаємо, раніше у МВФ дали прогноз щодо тривалості війни в Україні. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті