Одинадцять років тому відбувся перший після захоплення будівлі СБУ в Луганську проукраїнський мітинг у Рубіжному

"На той момент по всій області проходили сепаратистські шабаші, була захоплена будівля СБУ в Луганську, колаборанти активно просували "референдум" і розкачували ситуацію в області. Ще перед мітингом у соцмережах з'являлися заклики "гнать фашистов", що спонукало прихильників Росії вийти з плакатами "НЕТ ЕС" та триколорами", - пише у facebook журналіст Олексій Артюх 21 квітня.

 Незважаючи на це, у Рубіжному не побоялися та вийшли на мітинг за єдину Україну. 

"І, звісно, ​​на нас напали. Мирна акція, яку люди проводили у своєму місті, у своїй країні та під своїми прапорами, не обійшлася без кровопролиття. Переважну різницю в силах зробили за рахунок пропитих гастролерів із георгіївськими стрічками, яких возили по всій області. Але навіть незважаючи на переважаючі сили, дехто залишався на площі і намагався дати відсіч. Коли стало зрозуміло, що ми не вивеземо, перша думка була - врятувати прапори, щоби неандертальці їх не спалили. Я тоді приніс додому шість, на що почув від одурманених телевізором близьких «вали к себе на запад, бандеровец!». Куди на захід? Навіщо на захід? Я на той момент західніше Києва не бував", - згадує Артюх.

Як розповідав журналістці "ОстроВа" один з учасників мітингу, тоді він отримав струс мозку. 

"Підлікував свій струс, поїхав до Дніпра й пішов воювати добровольцем", - розповідав рубіжанин.

У березні 2022 року ця людина потрапила в полон до окупантів і перебуває там досі, тому прізвище не вказуємо.

"Того дня моєму другу порізали "розочкою" руку, міліціонеру, який намагався зупинити натовп, вибили зуби, а відомого музиканта Василя Лютого прив'язали до дерева і допитували на камеру. Можна сказати, що тоді нам просто показали трейлер "русского мира". Багато з того часу змінилося. Навряд чи знайомий, який брав участь у розгоні мітингу на боці сепаратистів, думав тоді, що у 2022 році загине за Україну на фронті. А люди з триколорами напевно не підозрювали, що коли прийде омріяна Росія, то спалить їхні будинки та половину міста. Когось із них уб'є, а когось зробить бомжем. Рубіжне два роки під російською окупацією. Того міста, що було, більше немає. Але є люди, які люблять своє українське місто, а отже - ця ідея жива", - пише Артюх.

Раніше повідомлялось про великоднє диво для Рубіжанської громади: з полону повернувся військовий Олександр Рай.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Всі статті