Туреччина продовжує процес нормалізації відносин із Вірменією

Процес нормалізації відносин між Туреччиною та Вірменією триває, Анкара робить щирі зусилля у цьому напрямі. Про це агенції «Анадолу» повідомили дипломатичні джерела в Туреччині.

Наголошується, що пройшов рівно рік із проведення перших переговорів щодо нормалізації турецько-вірменських відносин. В рамках цих ініціатив уже зроблено перші кроки, такі як: відновлення прямого авіасполучення, усунення бар'єрів на шляху прямих вантажних повітряних перевезень. Президент Реджеп Тайіп Ердоган зустрівся з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном у Празі, де 6 жовтня відбулося засідання Європейської політичної спільноти.

Джерела в Анкарі зазначили, що технічні роботи, пов'язані з транзитним переходом громадян третіх країн через сухопутний кордон, продовжуються. Порядок проходження вищевказаної категорії осіб мостом у районі КПП «Аліджан» узгоджуватиметься залежно від стану інфраструктури.

Джерела не виключили, що на майбутніх переговорах може бути порушено низку інших питань, у тому числі відновлення двосторонньої торгівлі.

Попри те, що на даний момент спостерігається уповільнення процесу нормалізації, контакти не припинені, і зараз між Анкарою та Єреваном обговорюються технічні аспекти, зазначили дипломатичні джерела.

«Будь-яке зовнішнє втручання в діалог Анкари та Єревана може негативно вплинути на всі процеси в регіоні, проте Анкара продовжить докладати зусиль не лише для налагодження вірмено-турецьких відносин, а й для встановлення довгострокового миру та стабільності в цілому. Ми продовжимо робити те, що робимо, тому що робимо щирі зусилля», - наголосили джерела.

Коментуючи тему можливого відновлення торгівлі між Туреччиною та Вірменією сухопутним шляхом, джерела нагадали, що обсяг вантажоперевезень між країнами 1993 року сягав 160 тис. тонн.

У разі відновлення залізничних перевезень ця цифра почне зростати у геометричній прогресії, впевнені джерела.

Джерела повідомили, що дата п'ятих переговорів щодо нормалізації ще не призначена, проте до їх проведення необхідно здійснити низку взаємних кроків. Переговори пройдуть або у Туреччині, або у Вірменії.

Торкаючись теми авіасполучення між Туреччиною та Вірменією, яке відновилося 2 лютого 2022 року, джерела повідомили, що польоти здійснюються в нормальному режимі.

«Люди почали контактувати та можуть спокійно пересуватися. У процесі нормалізації сталося таке, чого не видно збройним оком. Якщо раніше турецькі громадяни оформляли вірменську візу через Тбілісі, то зараз уже все доступне в Інтернеті. Раніше Інтернет у Вірменії був недоступний громадянам Туреччини. Відтепер відкритий. Консульські справи також виглядають дуже добре. Робиться низка гуманітарних кроків, які також не видно неозброєним оком», - зазначили джерела.

Зняття бар'єрів для здійснення прямих авіаперевезень між Вірменією та Туреччиною зробить значний внесок у економічні відносини між двома країнами, впевнені джерела.

Як повідомлялося, з 1 січня почали виконуватись прямі вантажні авіаперевезення між Вірменією та Туреччиною.

Вірменія відмовилася проводити навчання ОДКБ на своїй території.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті