"Насильницьке приєднання". МЗС РФ обурене шкільним підручником історії у Вірменії

МЗС Росії розкритикувало новий шкільний підручник з історії у Вірменії. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

У МЗС РФ заявили, що новий шкільний підручник з історії у Вірменії «спотворює події на Південному Кавказі кінця XVIII - початку XIX століть».

«В одному з розділів нового посібника під провокаційною назвою «Насильницьке приєднання Східної Вірменії до Росії» <...> ревізії піддалися оцінки підсумків Російсько-перської війни 1826-1828 років. Туркманчайський мир названо не інакше як «анексією» Східної Вірменії. Така подача здатна викликати острах», - обурюється МЗС РФ. 

У відомстві вважають такий зміст «вкрай сумнівним» і закликають Міносвіти Вірменії звернутися до «серйозних джерел», у яких «можна побачити зовсім інші підходи до мирного договору 1828 року». «До останнього часу в республіканських підручниках його оцінювали як такий, що має «колосальне значення для майбутнього відновлення вірменської державності». Ставити під сумнів особливу роль Російської імперії, а згодом СРСР і Росії у справі становлення нинішньої Вірменії означає йти проти загальновідомих фактів», - обурилися в МЗС РФ.

Там додали, що впровадження подібних формулювань «прямо суперечить зобов'язанням у сфері збереження історичної пам'яті», узятим на себе прем'єром Вірменії Ніколом Пашиняном 19 квітня 2022 року. Тоді він і президент РФ випустили спільну заяву, в якій обіцяли «продовжити боротьбу з переглядом підсумків Другої світової війни і фальсифікацією історії, зберігаючи єдині підходи до спільного минулого».

Як повідомлялося, Вірменія відмовилася давати гроші на ОДКБ, до якої входить росія.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті