"Насильницьке приєднання". МЗС РФ обурене шкільним підручником історії у Вірменії

МЗС Росії розкритикувало новий шкільний підручник з історії у Вірменії. Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times.

У МЗС РФ заявили, що новий шкільний підручник з історії у Вірменії «спотворює події на Південному Кавказі кінця XVIII - початку XIX століть».

«В одному з розділів нового посібника під провокаційною назвою «Насильницьке приєднання Східної Вірменії до Росії» <...> ревізії піддалися оцінки підсумків Російсько-перської війни 1826-1828 років. Туркманчайський мир названо не інакше як «анексією» Східної Вірменії. Така подача здатна викликати острах», - обурюється МЗС РФ. 

У відомстві вважають такий зміст «вкрай сумнівним» і закликають Міносвіти Вірменії звернутися до «серйозних джерел», у яких «можна побачити зовсім інші підходи до мирного договору 1828 року». «До останнього часу в республіканських підручниках його оцінювали як такий, що має «колосальне значення для майбутнього відновлення вірменської державності». Ставити під сумнів особливу роль Російської імперії, а згодом СРСР і Росії у справі становлення нинішньої Вірменії означає йти проти загальновідомих фактів», - обурилися в МЗС РФ.

Там додали, що впровадження подібних формулювань «прямо суперечить зобов'язанням у сфері збереження історичної пам'яті», узятим на себе прем'єром Вірменії Ніколом Пашиняном 19 квітня 2022 року. Тоді він і президент РФ випустили спільну заяву, в якій обіцяли «продовжити боротьбу з переглядом підсумків Другої світової війни і фальсифікацією історії, зберігаючи єдині підходи до спільного минулого».

Як повідомлялося, Вірменія відмовилася давати гроші на ОДКБ, до якої входить росія.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті