Половина громадян України вважає, що країна розвивається у правильному напрямку - опитування

Майже половина громадян України вважає, що події в країні розвиваються в правильному напрямку, проте тих, хто поділяє таку думку, стає менше порівняно з лютим - березнем цього року. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова і презентованого в агентстві "Інтерфакс-Україна" 11 жовтня.

За даними опитування 48,7% респондентів вважають, що події в Україні розвиваються в правильному напрямку. 30,5% респондентів протилежної думки, 20,8% не визначилися.

Водночас після початку повномасштабної агресії Росії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, суттєво зросла (з 20% у грудні 2021 р. до 51% у вересні-жовтні 2022 р., досягнувши найвищих показників у лютому-березні 2023 р. - 61%).

38% українців вірять, що Україна здатна подолати наявні проблеми і труднощі протягом найближчих кількох років, 43% вважають, що країна може впоратися з проблемами у більш віддаленій перспективі. Лише 9% опитаних думають, що Україна не здатна подолати наявних проблем (решта - не визначилися).

У липні 2023 року ці показники становили відповідно 43%, 42% і 6%, а в грудні 2021 року відповідно 18%, 54% і 18%.

Центр Разумкова проводив дослідження 21 - 27 вересня в межах Програми сприяння громадській активності "Долучайся!"

Опитування проводили методом face-to-face в областях, Києві та на територіях регіонів, які контролює уряд України і де не ведуться бойові дії. Опитано 2 016 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Як повідомлялося, більше половини українців готові довірити владу в післявоєнний період партії, заснованій військовими. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті