Більше половини українців готові довірити владу в післявоєнний період партії, заснованій військовими - опитування

Понад половина українців (51%) готові довірити владу в країні в повоєнний період партії, яка може з'явиться з середовища військовослужбовців. Про це свідчать дані опитування соціологічної служби Центру Разумкова, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Водночас 26% респондентів дотримуються думки, що така політсила може з'явитися з уже наявних партій, 24% - із волонтерського середовища, 18,5% - з організацій громадянського суспільства, 17% - з кола гуманітарної або технічної інтелігенції, 8% - з бізнес-середовища.

Зокрема серед тих, хто вбачає з наявних політичних сил ті, яким можна було б довірити владу в повоєнний період, 55% відповіли, що така політсила може з'явитися з уже наявних партій. Хоча 56% з них дотримуються думки, що вона може з'явитися з середовища військових.

"Попри те, що політичним партіям довіряють лише 17% респондентів, відповідаючи на запитання, чи бачать вони серед наявних політичних сил ті, яким можна було б довірити владу в післявоєнний період, 38,5% респондентів дають ствердну відповідь. Приблизно стільки ж (41%) дають негативну відповідь", - зазначається в результатах дослідження.

Соцслужба Центру Разумкова 5-11 липня 2023 року проводила опитування "Оцінка громадянами ситуації в країні, довіра до соціальних інституцій, політиків, посадовців і громадських діячів" методом face-to-face в усіх регіонах України (за винятком тимчасово окупованих територій Донецької, Запорізької, Луганської, Харківської, Херсонської областей, Криму та територій, на яких тривають бойові дії).

Загалом опитано 2 017 респондентів, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Опитування проведено в рамках проєкту Програми MATRA, що фінансується Посольством Королівства Нідерландів в Україні.

Нагадаємо, понад 90% українців довіряють ЗСУ і 81% - Зеленському. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті