Майже 80% українців проти відведення ЗСУ з чотирьох областей у разі вимог РФ — опитування

78% опитаних українців не погоджуються на повне відведення Збройних сил з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у разі вимог російського диктатора Путіна. Про це свідчать результати опитування соціологічної служби «Центру Разумкова», проведеного з 28 лютого по 6 березня.

Людей запитували, чи варто Україні заради припинення Росією війни погоджуватися на виконання певних умов, висунутих путіним.

Лише 8% опитаних (6% у західному та центральному, 10% у східному та 14% у південному регіонах) погодилися б на те, щоб українські війська були повністю виведені з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей (з усієї території цих областей у межах їхніх адміністративних кордонів). Не погоджуються на виконання цієї умови 78% респондентів.

5% опитаних (2% у західному, 3% у центральному, 6% у східному та 15% у південному регіонах) погодилися б на те, щоб у міжнародних договорах був зафіксований статус Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, Криму та Севастополя як регіонів Росії. Не погоджуються на виконання цієї умови 82% опитаних.

7% опитаних (2% у західному, 8% у центральному, 11% у східному та південному регіонах) погодилися б на те, щоб усі західні санкції проти Росії були скасовані. Не погоджуються на це 78% респондентів.

Дещо більша (22%) частка респондентів (8% у західному, 26% у центральному, 24,5% у східному та 33,5% у південному регіонах) готова заради припинення війни погодитися на те, щоб нейтральний, позаблоковий, без'ядерний статус України був зафіксований у Конституції України. Проте більшість (56%) виступають проти цього.

Соціологи зазначають, що готовність іти на такі поступки залишилася практично незмінною порівняно з червнем 2024 року.

Нагадаємо, раніше резидент Володимир Зеленський заявив, що Україна дотримується позиції, що не визнає окуповані території російськими.  

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Всі статті