США хочуть отримати швидкий тактичний результат: політолог Ігор Чаленко прокоментував переговорний процес

"Об'єктивно, ми просуваємося вперед, але є одне зауваження. З боку Заходу намагаються показати, що це дійсносаме завершення війни, тільки з деякими уточненнями. Ми дуже обережно йдемо цим шляхом, оскільки ситуація виглядає як хід по мінному полю, адже існує низка критичних і болючих питань", - розказав в коментарі "ОстроВу" політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.

За його словами, мова йде про можливе визнання американцями російської приналежності Криму, а також питання НАТО і того, як далі буде використовуватися ЗАЕС.

"Ці нібито компромісні рішення виглядають як певна поступка РФ. Це є найбільшою проблемою на даний момент, оскільки ми не бачимо, що є прикладні шляхи щодо зближення перемовних позицій", - зазначив Ігор Чаленко.

Політолог підкреслив, що українська переговорна група зараз стикається з великими труднощами.

"Нас намагаються показати як країну, яка не є договороздатною. Саме тому форсували тему угоди про мінерали. Але, як не дивно, ми все ведемо в наш бік. Ми показали, що ми надійні партнери, і я думаю, що цей кейс може бути закрито до кінця тижня", - сказав він.

"Що стосується пропозицій Сполучених Штатів, вони полягають у тому, що США беруть на себе роль Понтія Пілата. Так чи інакше вони умивають руки. Вони намагаються нас поставити перед фактом: або ми приймаємо компроміс, озвучений на зустрічі в Парижі, або США повністю виходять із дипломатичного процесу. Але США в будь-якому випадку будуть зменшувати свою присутність в темі війни. Тому питання є вкрай важким: з одного боку, ми маємо показувати конструктивність, але не виходити за межі наших червоних ліній", - зазначив Ігор Чаленко.

За його словами, нам не забезпечують ті гарантії безпеки, які дійсно могли б унеможливити подальший наступ росіян, а тема сил стримування — це лише один із елементів гарантій безпеки, і самостійно він не буде працювати.

"Нинішні пропозиції не сприймаються в комплексі, і найгірше те, що вони не засвідчують довгострокового миру. Більшість цих пропозицій полягає в забезпеченні режиму припинення вогню. США готові піти на компроміс у кримській темі, яка є стратегічно важливою, щоб отримати швидкий тактичний результат перед 100 днями інавгурації Трампа. Чесно кажучи, це абсолютно не порівнювані за масштабами речі, і подібні пропозиції викликають величезну стурбованість", - резюмував політолог.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
22.04.2025
08:29

Альтернативи американській зброї, неонацистські союзники Путіна і авторитарний Зеленський. Західні медіа про Україну

“Наразі Patriot залишаються незамінними для протиповітряної оборони Європи. Пройдуть роки, перш ніж у неї з’явиться власний захисний щит із системою SAMP/T”
Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Всі статті