Лідери країн Африки обговорили ініціативу щодо припинення війни РФ проти України

Президенти кількох країн Африки обговорили африканську ініціативу щодо посередництва у війні росії проти України. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на канцелярію президента Єгипту.

У зустрічі взяли участь президент Єгипту Абдель Фаттах ес-Сісі, президент Коморських островів Азалі Ассумані, президент ПАР Сиріл Рамафоса, президент Сенегалу Макі Салл, президент Уганди Йовері Мусевені та президент Замбії Хакаїнде Хічілема.

Лідери країн підкреслили зацікавленість Африки в роботі з припинення конфлікту через його величезний негативний вплив на африканські країни та інші країни світу в таких життєво важливих секторах, як продовольча безпека, енергетика та міжнародні фінанси.

Крім того, вони наголосили на важливості підтримки стабільності та міжнародного миру.

Своєю чергою президент Єгипту заявив про прагнення Каїра до того, щоб африканська ініціатива сприяла врегулюванню російсько-українського конфлікту з огляду на широкі зв'язки між африканським континентом і обома країнами.

Він також наголосив на багатовимірному характері війни, який переступив географічні кордони і охопив різні регіони світу, особливо Африку, Близький Схід і країни, що розвиваються, які найбільше постраждали від наслідків кризи.

Президент Єгипту також додав, що Каїр докладе всіх зусиль, щоб зробити свій внесок у стримування кризи і подолання її політичних, гуманітарних та економічних наслідків. Він висловив сподівання, що внесок африканської ініціативи стане кроком на шляху до досягнення бажаного політичного врегулювання між конфліктуючими сторонами.

Прессекретар додав, що на зустрічі було досягнуто домовленості про продовження інтенсивної роботи з просування африканської ініціативи шляхом розроблення необхідних механізмів для заохочення позитивної участі російської та української сторін у найближчому майбутньому.

Нагадаємо, ПАР попросила путіна не приїжджати на саміт БРІКС: не то "доведеться заарештувати". 

 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті