Зеленський назвав умови, за яких можливі переговори України та РФ

Президент України Володимир Зеленський прокоментував заяви новообраного президента США Дональда Трампа та його команди про переговори між Україною і РФ, заявивши, що у слабкій позиції українській стороні нічого робити на цих перемовинах. Про це він заявив в інтерв'ю Суспільне.

На питання, за яких умов можливі переговори України та РФ, до яких схиляється у заявах Трамп, Зеленський відповів: "За умов, що Україна буде не наодинці з РФ, що буде сильною. Які можуть бути перемовини з убивцею? Якщо ми говоримо просто з Путіним, просто з убивцею в умовах, у яких зараз, не посилені деякими важливими елементами, — це на вході програшний статус для України. У слабкій позиції нічого робити на цих перемовинах".

Він наголосив, що позиція президента Трампа важлива, а також настрій Америки до України. Зеленський переконаний, що США повинні зберегти позицію, що Росія — агресор, що вона порушила нашу територіальну цілісність, міжнародне право. 

"Це один із пунктів, який важливий для будь-якого майданчика перемовин. А ще повинні бути елементи нашого Плану перемоги. Для нас перемога — сильна Україна. В дипломатії чи на полі бою — це друге питання. Перше — сильна Україна. Вона повинна бути сильною для будь-якої дипломатії", - зазначив президент.

Зеленський також прокоментував меседжі Трампа, мовляв, за його президентства він примусить сторони сісти за стіл переговорів.

"Я думаю, він так не каже. Ми — незалежна країна. Здається, і наш народ, і я особисто в перемовинах і з Трампом, і з Байденом, і з європейськими лідерами довів, що з нами риторика "сідай і слухай" не працює. Так ми маємо ставитись до будь-якої країни — поважати. Це про рівність — про одну з тих цінностей, за які боремося", - відповів Володимир Зеленський, додавши, що при його розмові з новообраним очільником США  такої риторики не було.

Зеленський висловив вдячність двопартійній підтримці, проте зауважив, що половину обіцяної допомоги Україна ще не отримала: "Це важливий елемент, коли говоримо, як і хто нам допомагає. Я до того, що Європа допомогла не менше".

"Зараз завдання — зберегти єдність між Європою і Сполученими Штатами. Бо якщо буде змінюватись американська політика, буде змінюватись і міцність єдності в Європі. Чи буде це впливати на збільшення допомоги? Ні, це може впливати тільки на її зменшення", - підкреслив президент.

Нагалаємо, Зеленський заявив, що буде серйозно ставитися до розмови тільки з президентом США. 

Як повідомлялося, очільник МЗС Польщі Сікорський анонсував "найважливіші" переговори щодо війни в Україні, які пройдуть у Варшаві. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті