Зеленський назвав умови, за яких можливі переговори України та РФ

Президент України Володимир Зеленський прокоментував заяви новообраного президента США Дональда Трампа та його команди про переговори між Україною і РФ, заявивши, що у слабкій позиції українській стороні нічого робити на цих перемовинах. Про це він заявив в інтерв'ю Суспільне.

На питання, за яких умов можливі переговори України та РФ, до яких схиляється у заявах Трамп, Зеленський відповів: "За умов, що Україна буде не наодинці з РФ, що буде сильною. Які можуть бути перемовини з убивцею? Якщо ми говоримо просто з Путіним, просто з убивцею в умовах, у яких зараз, не посилені деякими важливими елементами, — це на вході програшний статус для України. У слабкій позиції нічого робити на цих перемовинах".

Він наголосив, що позиція президента Трампа важлива, а також настрій Америки до України. Зеленський переконаний, що США повинні зберегти позицію, що Росія — агресор, що вона порушила нашу територіальну цілісність, міжнародне право. 

"Це один із пунктів, який важливий для будь-якого майданчика перемовин. А ще повинні бути елементи нашого Плану перемоги. Для нас перемога — сильна Україна. В дипломатії чи на полі бою — це друге питання. Перше — сильна Україна. Вона повинна бути сильною для будь-якої дипломатії", - зазначив президент.

Зеленський також прокоментував меседжі Трампа, мовляв, за його президентства він примусить сторони сісти за стіл переговорів.

"Я думаю, він так не каже. Ми — незалежна країна. Здається, і наш народ, і я особисто в перемовинах і з Трампом, і з Байденом, і з європейськими лідерами довів, що з нами риторика "сідай і слухай" не працює. Так ми маємо ставитись до будь-якої країни — поважати. Це про рівність — про одну з тих цінностей, за які боремося", - відповів Володимир Зеленський, додавши, що при його розмові з новообраним очільником США  такої риторики не було.

Зеленський висловив вдячність двопартійній підтримці, проте зауважив, що половину обіцяної допомоги Україна ще не отримала: "Це важливий елемент, коли говоримо, як і хто нам допомагає. Я до того, що Європа допомогла не менше".

"Зараз завдання — зберегти єдність між Європою і Сполученими Штатами. Бо якщо буде змінюватись американська політика, буде змінюватись і міцність єдності в Європі. Чи буде це впливати на збільшення допомоги? Ні, це може впливати тільки на її зменшення", - підкреслив президент.

Нагалаємо, Зеленський заявив, що буде серйозно ставитися до розмови тільки з президентом США. 

Як повідомлялося, очільник МЗС Польщі Сікорський анонсував "найважливіші" переговори щодо війни в Україні, які пройдуть у Варшаві. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті