Держави Північної Європи анонсували свою довгострокову підтримку України

Держави Північної Європи анонсували свою довгострокову підтримку України. Про це йдеться у спільній заяві Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії та Швеції, оприлюдненій, зокрема, на норвезькому урядовому сайті, - пише Lb.ua.

"Ми, лідери країн Північної Європи, залишаємось непохитними у нашій підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах. Ґрунтуючись на спільній заяві саміту Україна – Північна Європа в Гельсінкі, ми зобов'язуємось продовжувати надавати підтримку Україні стільки, скільки потрібно. З цією метою ми вітаємо Спільну декларацію G7 про підтримку України", - зазначено документі.

Партнери опиратимуться на широкий спектр потреб нашої держави - від надання сучасної військової техніки до ініціатив щодо навчання та підтримки стійкості. 

Держави Північної Європи висловили готовність зробити свій внесок у довгострокову безпеку України, стримати майбутню російську агресію, зміцнити економічну стабільність та стійкість нашої держави, а також надати технічну та фінансову підтримку для невідкладних потреб. 

"Наша взаємодія буде здійснюватися відповідно до наших відповідних правових та конституційних рамок. Ми продовжимо цю роботу без подальшого зволікання. Ми сповнені рішучості підтримувати Україну, оскільки вона захищає свій суверенітет та територіальну цілісність, відновлює свою економіку, захищає своїх громадян та просуває свою програму реформ у міру її інтеграції до євроатлантичної спільноти", - наголосили підписанти заяви.

Як повідомлялося, у Гельсінкі в травні лідери України та п’яти країн Північної Європи підписали спільну заяву, де виступили за трибунал над РФ і розширення НАТО. Союзники також підтримали формулу миру, посилення санкцій проти Росії та закликали інші держави приєднуватися й "нарощувати міжнародну підтримку для створення трибуналу".

Нині G7 підписала декларацію про безпекову підтримку нашої держави та допомогу в реформах, необхідних для членства в НАТО. На основі цього документу укладатимуть двосторонні безпекові угоди між Україною та окремими країнами-гарантами.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті