У МЗС Литви заявили, що стратегія Європи з підтримки України шляхом деескалації провалилася

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європа повинна запропонувати нову стратегію підтримки України, оскільки тактика деескалації більше не ефективна. Про це він заявив журналістам у Брюсселі 18 листопада, повідомляє Громадське з посиланням на LRT.

За словами Ландсбергіса, «мир шляхом деескалації» є «провалом і є невдалою стратегією». Натомість, на його думку, стратегія повинна виходити з позиції сили.

«Коли я говорю про силу, я говорю про зброю, я говорю про справжнє зняття всіх обмежень», — пояснив Ландсбергіс.

Глава литовської дипломатії привітав рішення США дати дозвіл Україні бити далекобійними ракетами ATACMS по території Росії, про яке писали в медіа. Проте він додав, що не поспішає «відкорковувати шампанське», оскільки, за його словами, невідомо, скільки наразі Україна має ракет ATACMS.

Ландсбергіс також розкритикував канцлера Німеччини Олафа Шольца за його телефонну розмову з російським диктатором Путіним.

«Я в принципі не проти будь-яких дзвінків чи звернень, але це має відбуватися з позиції сили, а не з позиції слабкості. Бо якщо це станеться з позиції слабкості, росіяни зловживатимуть цим», — підкреслив глава МЗС Литви.

Як повідомлялося, Пентагон обіцяє до 20 січня передати Україні військову допомогу на 5,5 млрд доларів. 

Статті

Країна
17.01.2025
17:00

Житлові програми для ВПО у 2025 році: субсидії, кредити, компенсації

Згідно з умовами цього проєкту, кредит на житло видається під 3% річних на термін до 30 років та з початковим внеском від 6% вартості. 
Країна
16.01.2025
17:00

Економіку тягнуть із «тіні»: що відбувається?

Красти мільярди гривень на фіктивних операціях з ПДВ – неможливо без співучасті податківців. На найвищому рівні. Залишатися при цьому безкарними неможливо без належного прикриття в силових органах...
Країна
15.01.2025
16:14

Михайло Гончар: Придністров'я, за задумом Кремля, має відіграти роль жертви "фашистських режимів" у Києві та Кишиневі

Російський газ постачався за певною двосторонньою угодою. Для Придністров'я він був практично безкоштовним, а борги вішалися на офіційний Кишинів. Таким чином, ще в 90-х був накопичений гігантський борг для Молдови, який пред'являвся на кілька...
Всі статті