У МЗС Литви заявили, що стратегія Європи з підтримки України шляхом деескалації провалилася

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Європа повинна запропонувати нову стратегію підтримки України, оскільки тактика деескалації більше не ефективна. Про це він заявив журналістам у Брюсселі 18 листопада, повідомляє Громадське з посиланням на LRT.

За словами Ландсбергіса, «мир шляхом деескалації» є «провалом і є невдалою стратегією». Натомість, на його думку, стратегія повинна виходити з позиції сили.

«Коли я говорю про силу, я говорю про зброю, я говорю про справжнє зняття всіх обмежень», — пояснив Ландсбергіс.

Глава литовської дипломатії привітав рішення США дати дозвіл Україні бити далекобійними ракетами ATACMS по території Росії, про яке писали в медіа. Проте він додав, що не поспішає «відкорковувати шампанське», оскільки, за його словами, невідомо, скільки наразі Україна має ракет ATACMS.

Ландсбергіс також розкритикував канцлера Німеччини Олафа Шольца за його телефонну розмову з російським диктатором Путіним.

«Я в принципі не проти будь-яких дзвінків чи звернень, але це має відбуватися з позиції сили, а не з позиції слабкості. Бо якщо це станеться з позиції слабкості, росіяни зловживатимуть цим», — підкреслив глава МЗС Литви.

Як повідомлялося, Пентагон обіцяє до 20 січня передати Україні військову допомогу на 5,5 млрд доларів. 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті