Бюро економічної безпеки за 2023 р. відшкодувало до бюджету 2,2 млрд грн.

Бюро економічної безпеки (БЕБ) за 2023 рік відшкодувало до бюджету 2,2 млрд грн та передало до АРМА майно на 43,7 млрд грн. Про це повідомив у Телеграм керівник відділу Головного підрозділу детективів БЕБ Сергій Кривун.

"Що стосується видатків держави на утримання бюро економічної безпеки, то вони протягом 2023 року становили 757 млн грн. Своєю чергою під час проведення досудових розслідувань у кримінальних провадженнях бюро відшкодувало збитків на суму понад 2,2 млрд грн, наклало арешти на майно підприємств і фізичних осіб на суму понад 43 млрд грн. Це майно передано в АРМА", - сказав він.

Він назвав три найрезонансніші справи БЕБ. "Це справа Дмитра Фірташа. Посадові особи низки облгазів завдали збитків оператору газотранспортної системи протягом 2021 року на суму понад 4,2 млрд грн", - зазначив Кривун.

"Наступним кейсом, про який можна сказати, це справа, пов'язана з діяльністю підприємства "Укртатнафта". Було встановлено, що протягом 2022 року з моменту повномасштабного вторгнення посадові особи підприємства, зловживаючи своїм службовим становищем, ухилялися від сплати податків. Також було встановлено факт розтрати ресурсу нафти імпортного походження - азербайджанської нафти - вартість якої становить понад 2 млрд грн.", - додав Кривун.

Ще однією резонансною справою, за його словами, "можна назвати провадження, під час якого на території парку Межигір'я було виявлено підпільне виробництво товарів широкого вжитку. Серед них були і побутова хімія, і продукти харчування... Під час досудового розслідування було встановлено коло осіб, які організували це виробництво".

За словами представника БЕБ, резонансними також були низка справ щодо ввезення в країну брендових речей і автомобілів, які декларувалися як гуманітарна допомога або допомога ЗСУ, а потім з'являлися у відкритому продажі, наприклад, через ОLХ.

Нагадаємо, в Україні викрили компанію, яка незаконно продавала шоломи та бронежилети. 

Як повідомлялося, БЄБ готово повідомлення про підозру у відмиванні коштів відомому російському олігарху.. 

Також нагадаємо, що Бюро економічної безпеки знову поміняло керівництво. 

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті