В Україні викрили мережу підпільних брокерів, які фінансували російську агентуру

Співробітники СБУ та БЕБ ліквідували мережу підпільних онлайн-сервісів, які працювали через заборонену в Україні російську платіжну систему Webmoney. За наявними даними, частина переказів через цю платформу призначалася для фінансування російської агентури. Про це повідомляє Служба безпеки України.

За матеріалами справи, учасники схеми нелегально приймали електронні кошти від клієнтів, у тому числі з РФ, а потім конвертували їх у потрібну валюту і переводили на банківські реквізити або в готівку.

"У такий спосіб з початку повномасштабної війни ділки провели через свої обмінники десятки мільйонів у гривневому еквіваленті. З кожної транзакції фігуранти мали свій "відсоток". Для пошуку потенційних клієнтів використовували спеціалізовані сайти, де розміщували рекламні оголошення", - йдеться у повідомленні.

У результаті комплексних заходів у 10 регіонах України правоохоронці викрили 12 ділків, яких підозрюють у незаконній діяльності.

Також під час обшуків у Тернопільській, Львівській, Рівненській, Волинській, Івано-Франківській, Полтавській, Сумській, Черкаській, Вінницькій та Запорізькій областях було вилучено комп’ютерне обладнання, мобільні телефони та банківські картки із доказами злочинів, зазначають в СБУ.

"Наразі всім 12 фігурантам повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 200 Кримінального кодексу України (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення)", - йдеться у повідомленні.

Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації дій зловмисників за ст. 209 Кримінального кодексу України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом), додають в Службі безпеки.

Як повідомлялося, детективи Бюро економічної безпеки повідомили про зміну раніше оголошеної підозри Ігорю Коломойському.. 

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті