Зуб мудрості: лікувати не можна видаляти

Ваші зуби мудрості нещодавно прорізалися та одразу стали причиною дискомфорту? А може вони служать вам уже багато років, та їх доводиться регулярно лікувати? Варто відповісти собі на запитання, чи потрібні вам «вісімки». А ще – чи готові ви їх видалити.

Від натуральних зубів позбуватися зовсім не хочеться, і стоматологи теж намагаються зробити все, щоб зберегти природні одиниці в ротовій порожнині. Навіть якщо це стосується зубів мудрості, які часто здатні приносити дискомфорт.

Однак іноді консервативне лікування не дає результату, і ваш лікар радить видалити зуб мудрості якомога швидше, щоб уникнути подальших ускладнень. Як зрозуміти, у яких випадках продовжити зубне життя ще вдасться, а коли варто налаштовуватися на оперативне втручання?

Коли зуб ще можна лікувати

Лікування – та регулярна процедура, заради якої стоматолога відвідують найчастіше. І не дивно, адже своєчасна діагностика дозволяє уникнути видалення та вчасно впоратися з безліччю проблем:

  • Карієсом різного ступеня, який може розвиватися непомітно (наприклад, у проміжках між зубами чи в ясневій кишені). Ви і ваш стоматолог можете помітити білі плями й темні цятки на емалі, а сам зуб може стати чутливим. У таких випадках показані пломбування та спостереження.
  • Пульпіт – запалення нерва, у якому видаленню підлягає лише пульпа (внутрішня частина зуба). Сама одиниця залишається цілою на роки, хоч і недоотримує живлення після пломбування каналів. Вихід – регулярне спостереження за зубом та своєчасне покриття його естетичною коронкою.
  • Періодонтит – запалення ясен навколо зуба, з утворенням гною чи без – лікується очищенням порожнини та прийомом прописаних антибіотиків. Видалення необхідне лише в запущених випадках.
  • Перикоронарит – запалення ясен через прорізування зуба. Якщо сама одиниця розташована в щелепі правильно, пацієнту призначають знеболювальні препарати та спеціальні мазі.

Всі ці випадки стосуються як звичайних зубів, так і «вісімок». І все ж таки, у випадку зубів мудрості фахівці частіше схиляються до видалення.

Коли час видаляти зуб

Морально підготуватися до операції допомагає усвідомлення її невідворотності. Коли ж видалення зуба не уникнути?

  • При неправильному розташуванні зуба в щелепі, через що він вже не проріжеться та продовжуватиме приносити дискомфорт.
  • Коли каріозне ураження є значним, і в зубної одиниці відсутній антагоніст – тобто зуб на протилежній щелепі, з яким відбувається змикання. У цьому випадку проблемна одиниця не виконує своєї функції, і зберігати її немає сенсу.
  • За необхідності ортодонтичного лікування (окремі індивідуальні випадки).
  • При переїзді за кордон: як відомо, вартість лікування зубів поза межами України набагато вища, а якість виконання роботи може викликати питання. Крім того, при переїзді в США вам відразу ж порекомендують видалення «непотрібних» зубів мудрості, які можуть викликати проблеми будь-якої миті, а платити за них доведеться як за звичайні та важливі моляри.

Щоб чітко вирішити для себе, чи настав час вирушати на операцію з видалення зуба мудрості, проконсультуйтеся з фахівцями в клініці Осадчого. Саме так ви зможете прийняти правильне рішення та попередити безліч неприємностей.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті