Звільнений український 22-річний полонений Юрій Гульчук, який через катування втратив мову рік тому, знову заговорив

Український морський піхотинець Юрій Гульчук, якого повернули під час останнього обміну, знову почав говорити - після того, як втратив мову через катування близько року тому. Про це, розмістивши відповідне відео, повідомило "Радіо Свобода" 26 вересня.

"Через катування в російському полоні 22-річний морпіх Юрій Гульчук втратив мову та здатність переживати емоції. Нещодавно він повернувся в Україну. Тепер Юрій знову заговорив", - пише "Радіо Свобода".

"Трошки шепелявлю, але, як бачите, розмовляю. Самопочуття нормальне. Навіть трохи на ноги сьогодні встав. Найближчим часом планую, може, і на перекур сходити, якщо вийде", - каже в кадрі військовий.

За словами матері Юрія, перше, шо він почав говорити, було наступне: «Чому люди такі жорстокі один до одного? Чому так багато болю? Чому так багато брехні?»

Раніше повідомлялось, що 22-річний захисник Маріуполя Юрій Гульчук, який повернувся з полону РФ, не може говорити й виражати емоції після тортур російського «доктора зла». Він перестав говорити в російському полоні, в якому провів понад два роки. Після звільнення Юрій не виявляв жодних емоцій і не вимовив жодного слова, навіть коли побачив свою матір. Зараз він проходить лікування в лікарні і поки насилу може самостійно стояти на ногах

Статті

Країна
21.04.2025
12:03

«Хочу багато грошей, щоб викупити Росію і закінчити війну». Про це зараз мріють наші діти…»

Є в мене таке гасло: Навіть якщо ти знаєш, що завтра кінець Світу  -  обов'язково саджай  сьогодні дерево.
Донбас
20.04.2025
18:31

І все кругом «бесхозное» і все кругом моє: Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня у ЗМІ окупованого Донбасу розповідали, як правильно поділити вкрадене українське майно, і переконували місцевих мешканців, що щойно найласіші шматочки стануть «федеральною» власністю, їхнє життя остаточно налагодиться......
Країна
19.04.2025
09:49

Пастор Сергій Косяк: Я почав плакати і запитав у Бога: Чому така соціальна несправедливість у нашій країні?

Перший будинок милосердя був відкритий за їхньою особистою ініціативою у 2020 році – вони продали своє майно, купили невеликий будиночок у тому селищі й відкрили перший прихисток для 15 самотніх літніх людей.
Всі статті