22-річний захисник Маріуполя, який повернувся з полону РФ, не може говорити й виражати емоції після тортур російського «доктора зла»

Юрій Гульчук є матросом 36-ї окремої бригади морської піхоти. У цивільному житті навчався на факультеті китайської філології, але восени 2021 року, на другому курсі, ухвалив рішення піти до війська, обравши напрямок. Його мрією була служба в Миколаєві, біля моря, тому йому дуже все подобалося, - пише Фокус.

«Армія - це найкраще, що трапилося в моєму житті», - говорив Юрій Гульчук.

За кілька місяців почалася повномасштабна війна і все кардинально змінилося, адже через півроку служби боєць потрапив в епіцентр бойових дій. 12 квітня 2022-го російські окупанти взяли його в полон на заводі Ілліча в Маріуполі. Йому тоді було лише 20 років.

Це стало для Мілани Компанієць справжньою трагедією, адже перший час вона й зовсім не знала, чи жива її дитина. У січні 2024 року під час обміну полоненими було звільнено українських захисників, які перебували з Юрієм Гульчуком в одній камері, і тоді у матері з'явилася хоч якась інформація про сина, але вона не впевнена, що хотіла б це знати.

Річ у тім, що Юрія особливо жорстоко катував охоронець, якого вони назвали «Доктор Зло». Росіяни били полоненого українця електродубинкою з особливою жорстокістю, бо той ніяк не реагував на тортури. Це не подобалося мучителю, тому він застосовував додаткову силу.

«Те, що він тепер не розмовляє, вже не самозахист. Хлопці намагалися з ним поговорити, але він і слова не міг вимовити. Я не знаю, чи порушений у нього мовленнєвий центр, чи щось із м'язами рота або горла», - розповідала мати полоненого українця.

14 вересня 2024-го Юрія Гульчука обміняли, але ситуація не покращилася. На опублікованому в мережі ролику можна побачити, що в нього на обличчі відсутні емоції, він мовчить, поки мати його обіймає і радіє з того, що через 2 з половиною роки син знову вдома.

Статті

Світ
22.01.2025
11:10

«Другий варіант дозволить нам диктувати умови на переговорах». Російські ЗМІ про Україну

Фактично ЗСУ перейшли до американської тактики «просочування». Вона характеризується безперервним промацуванням і тиском на оборону і вклинюванням маленьких груп, що загрожує в підсумку «перфоруванням» фронту»...
Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Всі статті