Жадан анонсував літературний фестиваль "П'ятий Харків"

У Харкові з 23 по 25 вересня проходитиме літературний фестиваль «П'ятий Харків», який організовують письменник, громадський діяч, волонтер Сергій Жадан і Харківський літературний музей. Про це в ефірі національного марафону новин повідомив сам Сергій Жадан, передає  Укрінформ.

«Саме тому, що Харків постійно на лінію вогню, дуже важливо, щоб місто відчувало повноцінне життя, щоб воно не жило в страху. Ми, починаючи з весни, робимо всілякі літературні, музичні акції. В нас була і «Ніч музеїв», були літературні й музичні фестивалі. Ми відкривали рок-кафе, відкривали книгарню. В Харкові з культурним життям завжди все було нормально», - сказав Жадан.

Він зауважив, що мистецькі заходи «гуртують людей, яким це потрібно».

«Крім того, це можливість послухати цікавих спікерів, це ще можливість побачити один одного, побути разом, відчути оцю спорідненість і співприсутність», - зазначив Жадан.

За його інформацією, фестиваль проходитиме в режимі офлайн, на нього приїдуть цікаві учасники з різних куточків України, також будуть брати участь харківські митці.

«Будуть лекції, дискусії, будуть концерти. «П’ятий Харків» - це концепція Юрія Шевельова (всесвітньо відомий мовознавець із Харкова - ред.), який під цією метафорою вбачав певне майбутнє міста. Тож ми спробуємо про це поговорити – про Харків майбутнього, країну в майбутньому, про себе в майбутньому», - сказав Жадан.

Вхід на всі події фестивалю відбуватиметься за попередньою реєстрацією. Як повідомили в Харківському літературному музеї, адресу проведення кожної події гостям, які зареєструвалися, повідомлять за день до заходу.

За інформацією музею, у програмі фестивалю 14 подій – лекції-розмови, дискусії, публічне інтерв’ю, концерти, художня виставка та вистава лялькового театру.

Вхід на всі заходи буде безкоштовним, однак сам фестиваль – благодійний. Під час подій гості зможуть зробити донат на підтримку ЗСУ.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті