Маріупольський театр показав у столиці прем'єру "Віднесені вітром"

На сцені Театру Франка у столиці 20 листопада відбулися гастролі Донецького академічого обласного драматичного театру (м.Маріуполь), - повідомляє кореспондентка Острова.

Сучасна постановка культової історії "Віднесені вітром"(за романом Маргарет Мітчелл) - це  нова вистава Маріупольского театру, яку поставив режисер Ігор Матіїв.

 "Зараз, як ніколи, важливо підтримувати українські театри, які через війну змушені грати далеко від рідних стін. Ваша підтримка — це не просто внесок у мистецтво, це внесок у нашу культуру, нашу ідентичність, нашу спільну перемогу" - зазначив директор-розпорядник Анатолій Бровій перед початком вистави.

Вистава "Віднесеені вітром" стоворена за п'єсою сучасної української драматургині Людмили Тимошенко - переосмислена історія про сучасну українську Скарлет О'Хару - Христину Бортко, яка намагається боротися за своє кохання - Руслана, якого визволяє з російського полона. 

У головних ролях - Катерина Поллетаєва, Андрій Байдак, Олена Біла, Марія Борчук, Віра Лебединська, Олег Власов. Одну з головних ролей виконує Андрій Луценко, заслужений артист України, який нещодавно, у червні 2024 року, повернувся за станом здоров'яя до акторства після служби в лавах ЗСУ. Актор захищав країну в 2014-2017 роках, потім повернувся до рідного театру, а з початком повномасштабного вторгнення з лютого 2022 року знову став до лав ЗСУ.

За словами режисера Ігоря Матіїва, це мелодраматична історія, де можна і поплакати, і посміятися.

"Христина - пристрасна натура, яка йде до своєї мети, незважаючи ні на що. В неї є драматичні повороти. Ми намагалися не робити оціночних суджень. А хотіли показати персонажа, його вчинки і наслідки, до чого привоздять його вчинки. Глядач сам робить висновки для себе", - зазначав редисер у процесі підготовки вистави.

Художник вистави Олег Татаринов зробив акцент на символі крихкості - декорації і костюми виготовлени з крафтового папіру. 

"Папір символізує наше життя під час війни - таке ж крихке, яке в будь-який момент може тріснути, зруйнуватися. Для глядача виникатиме враження, що цей папір на сцені може розсипатися чи розвіятися вітром у будь-який момент. Хоча насправді ми звісно ж використали спеціальні технології, щоб його посилити.  Крім того, крафтовий папір схожий на людську шкіру - тобто, він має свій колір, звук. А також нагадує вощину, яка використовується у бджолиних вуликах. Бджолина сім'я - це теж одна з наскрізних тем вистави, тому цей папір - чудовий матеріал для роботи і дуже символічний у цій постановці", - зазначав Татаринов.   На виставу пішло приблизно 1000 метрів крафтового папіру.

У столиці вистава пройшла з аншлагом. 

Перша прем'єра відбулася 24 серпня 2024 року в Дніпрі. 

Донецький академічний обласний академічний драматичний театр (м. Маріуполь) з  травня 2022 року відновив свою діяльність в Ужгороді на базі Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. Наразі Маріупольский театр  очолює заслужений діяч мистецтв Геннадій Дибовський.

фото - фб-сторінка Театру ім.І.Франко

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті