Загальна кількість учнів у школах Донеччини з початку повномасштабного вторгнення РФ скоротилася майже на 50% - ОВА

Загальна кількість учнів у школах Донеччини з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну скоротилася майже на 50% - зі 168 тис. до 88,6 тис. осіб. Про це сказала на брифінгу директорка департаменту освіти і науки Донецької ОВА Тетяна Сідашева, - повідомляє Укрінформ.

«В цьому навчальному році 88,6 тис. учнів здобували освіту у школах Донецької області. Якщо ми будемо говорити про контингент учнів, який був у регіоні до початку повномасштабного вторгнення, то у 2021/22 навчальному році здобували освіту 168 тис. учнів. Тобто ви самі можете перерахувати, що зараз у нас цей контингент складає фактично на 50% менше», - сказала Сідашева.

Вона також зазначила, що за цей 2023/24 навчальний рік кількість учнів у школах Донецької області скоротилася на 4 тис. осіб.

«Якщо ми будемо говорити про те, наскільки за рік скоротилася кількість учнів, то фактично на початок цього навчального року було зареєстровано трошки більше 92 тис. учнів. Тобто на 4 тис. зменшився цей контингент», - додала директорка департаменту.

Вона пояснила, що батьки учнів виїжджали з області і знаходили заклади освіти на безпечних територіях, тобто діти евакуювалися разом зі своїми родинами. Вони змінювали дистанційне навчання у школах Донеччини та йшли у школи за місцем свого тимчасового проживання, які працюють у звичайному режимі.

Як повідомлялося, в Донецькій області російські війська з грудня 2023 року посилили обстріли населених пунктів, тому було вирішено продовжити обов’язкову евакуацію населення.

На території Донеччини наразі залишаються близько 472 тис. мешканців. Від початку повномасштабного вторгнення РФ у безпечні регіони з Донецької області евакуйовано понад 1 млн 415 тис. людей, з них понад 168,77 тис. дітей.

Як повідомлялося, на Донеччині з початку війни 32 працівники освіти стали жертвами ворожих обстрілів, ще 6 педагогів загинули на фронті у лавах ЗСУ.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті