З Донецької області після окупації частини регіону в 2014 році жодна архівна установа не евакуювала свої документи

З Донецької області після російської агресії та окупації частини регіону в 2014 році жодна архівна установа не евакуювала свої документи. Про це на брифінгу сказала директорка Державного архіву Донецької області Ірина Шишолік, - повідомляє Укрінформ.

«З 2014 року було евакуйовано Державний архів Донецької області, але документи, які зберігались у місті Донецьку, на жаль, не евакуйовані, вони залишились у Донецьку. Жодна архівна установа (в інших містах області – ред.) після 2014 року, після початку російської окупації Донеччини, не евакуювала свої документи», - сказала Шишолік.

Як повідомлялося, з весни 2014 року загарбниками були окуповані Донецькій район (входить 7 міст) та саме місто Донецьк; Кальміуський район (входить 5 населених пунктів); Горлівський район (входить 8 міст) та місто Вуглегірськ Бахмутського району.

На Донеччині після повномасштабного вторгнення РФ в Україну після 24 лютого 2022 року з 36 архівних установ повністю були евакуйовані 25, одна залишилася на території регіону, одна була знищена у результаті бойових дій, дві архівні установи були евакуйовані без документів, а сім залишилися на окупованій території.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті