У трьох населених пунктах Святогірської громади після деокупації ексгумували тіла 48 людей

У Донецькій області після деокупації трьох населених пунктів Святогірської громади було проведено 48 ексгумацій людей, які загинули у тримісячний період російської окупації. Про це повідомив начальник Святогірської міської військової адміністрації Володимир Рибалкін, - пише Укрінформ.

Він нагадав, що на початку червня 2022-го Святогірська громада на Донеччині була частково окупована - частину міста Святогірська на лівому березі річки Сіверський Донець зайняли російські загарбники, а позиції українських військових були на іншому боці річки, що на крейдяних горах. Але у вересні того ж року ЗСУ витіснили ворога зі всієї території громади.

«Ми повернулися до Святогірська 12 вересня 2022-го. Все було зруйноване чи посічене осколками. Після деокупації на території Святогірської громади було 48 ексгумацій. Більшість людей загинули через мінно-вибухові травми. Але дехто помер через стан здоров'я. На жаль, на території громади є і двоє дітей, які загинули внаслідок бойових дій», – розповів Рибалкін.

Він зазначив, що деокупованими у Святогірській громаді були три населені пункти: місто Святогірськ та села Мазанівка і Богородичне.

Як повідомлялося, в Донецькій області до складу Святогірської міської територіальної громади входять 13 населених пунктів: одне місто та 12 сіл.До повномасштабного вторгнення у Святогірській громаді проживало понад 9 тисяч місцевих мешканців, були також внутрішньо переміщені особи з окупованих у 2014 році територій Донеччини та Луганщини. На середину листопада 2024 року тут залишалися близько 2950 людей, із них 312 – дітей.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті