В Україні близько 10 мільйонів людей мають ризик психічних розладів - ВООЗ

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Україні близько 10 млн людей мають ризик психічних розладів, і з наближенням зими проблема загострюється. Про це сказав директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ганс Клюге на пресконференції в Укрінформі.

"Одне із занепокоєнь щодо зими - це ризик збільшення кількості проблем з психічним здоровʼям. За нашими оцінками, майже 10 млн людей в Україні мають ризик психічних розладів, від легких до важких. З наближенням третьої річниці війни такі виклики лише зростають, і усвідомлення того, що наближається зима, може тільки загострити ситуацію", - сказав Клюге.

За його словами, Національна програма з підтримки психічного здоровʼя, яка впроваджується під патронатом першої леді Олени Зеленської за підтримки ВООЗ, швидко розширюється, але попит все ще переважає пропонування.

Директор ЄРБ ВООЗ наголосив, що з наближенням третьої річниці повномасштабної війни в Україні, в умовах, коли проходження зимового сезону може бути надскладним, основний фокус має бути на охорону здоровʼя і посилення реагування на відновлення. На сьогодні ВООЗ підтвердила близько 2000 атак на українські лікарні, медпрацівників та пацієнтів.

Водночас цілеспрямовані російські атаки на українську енергосистему створюють низку ризиків узимку, ставлячи під загрозу, зокрема, зберігання та розповсюдження вакцин, систему водопостачання. "Це (проблеми з енергопостачанням - ред.) може призвести до різної кількості захворювань, адже відсутність системи опалення та вентиляції взимку може сприяти зростанню інфекцій, від грипу до ковіду", - сказав Клюге.

Він зазначив, що ВООЗ сприяє встановленню у медзакладах України генераторів та іншого критичного обладнання.

"Нещодавно ми запустили новий теплопункт у Чугуївській лікарні у Харківській області - це заклад поблизу передової лінії фронту, який сильно постраждав у 2022 році. Це лише одне з 15 подібних місць обігріву, які ВООЗ встановлює у 8 областях України", - сказав директор ЄБР ВООЗ.

Своєю чергою голова Представництва ВООЗ в Україні доктор Ярно Хабіхт наголосив, що питання опалення та водопостачання є основними з огляду на наближення зими. "Потрібно проводити належний епіднагляд за захворюваннями, що поширюються з водою, і підвищувати обізнаність населення щодо того, як захистити себе", - сказав він.

Хабіхт наголосив на важливості забезпечення населення і закладів охорони здоровʼя водою у достатній кількості. "Ця тема викликає у нас занепокоєння і посідає одне з перших місць у нашому порядку денному", - сказав він.

Представник ВООЗ зазначив, що попри постійні російські атаки на цивільну інфраструктуру, в Україні 93% закладів охорони здоровʼя продовжують надавати меддопомогу. Водночас у низці регіонів, зокрема Херсонській, Харківській, Миколаївській областях, доступ до меддопомоги ускладнений.

Він також звернув увагу на те, що в прифронтових областях має бути достатня кількість медпрацівників.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті