Українці споживають солі вдвічі більше за норму. МОЗ звернувся до виробників хліба

За даними Національного дослідження STEPS, українці в середньому споживають близько 12,6 г солі на добу, тоді як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує не перевищувати 5 г. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України у Телеграм.

Зазначається, що хліб є одним з основних продуктів, з якого українці отримують сіль. Кожен українець споживає близько 250 г хліба на добу. Вміст солі в більшості різновидів хліба коливається від 1,07 до 1,7 г на 100 г. Це означає, що один шматок хліба (30-40 г) може містити до 0,68 г солі.

Відповідно в середньому кожен українець щодня споживає від 2,5 г до 4,25 г солі тільки з хлібом. А це – половина і більше рекомендованої ВООЗ добової норми. 

Міністерства охорони здоров’я України пропонує українським виробникам хліба:

- зменшити кількість солі в хлібі та хлібобулочних виробах до рівня не більше ніж 0,9 г на 100 г. Це можна робити поступово, щоби споживачі звикали до менш солоного смаку.

- підвищувати смакові якості випічки в інший спосіб, наприклад, використовувати трави та спеції або навіть ферментовані продукти, що може допомогти компенсувати зменшення солі.

У МОЗ зазначили, що провели відповідну нараду з представниками Всеукраїнської асоціації пекарів.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
16.04.2025
13:57

«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію"...
Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Всі статті