"COVID-19 усе ще становить загрозу" – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я заявила 21 листопада, що COVID-19 залишається загрозою, оскільки різні штами вірусу невпинно поширюються по всьому світу, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на AFP.

«Цей вірус, SARS-CoV-2, зараз циркулює в кожній країні, і він усе ще становить загрозу. Ми повинні залишатися пильними, тому що вірус циркулює, розвивається і змінюється», – сказала експертка ВООЗ Марія Ван Керкгове під час дискусії в соціальних мережах.

Ван Керкгове була технічною керівницею ВООЗ під час пандемії коронавірусу, яка вибухнула в 2019 році, і зараз є тимчасовою директоркою агентства охорони здоров’я ООН з питань готовності до епідемій і пандемій та запобігання їм.

Пандемія COVID-19 у всьому світі вбила мільйони людей і спричинила економічний та соціальний хаос.

30 січня 2020 року ВООЗ оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я, що викликає міжнародне занепокоєння (це найвищий доступний рівень тривоги), і остаточно скасувала його 5 травня цього року.

Окрім гострих інфекцій і захворювань, ВООЗ також стурбована довгостроковими наслідками, спричиненими вірусом, відомими під загальною назвою «Довгий COVID» або постковідні стани.

«У нас є докази того, що вакцинація вакцинами від COVID-19 справді знижує ризик постковідного стану», – додала Ван Керкгофе.

За її словами, у всьому світі було введено 13,5 мільярдів вакцин проти COVID-19. Зазначивши, що люди можуть заразитися SARS-CoV-2 і грипом одночасно, вона закликала людей у північній півкулі робити щеплення проти обох цих хвороб із наближенням зими.

Статті

Країна
09.11.2024
12:17

Підвищення тарифів на комуналку, борги та підготовка до опалювального сезону. Інтерв'ю з експертом у сфері ЖКГ Олегом Попенком

У червні 2024 року українці вже пережили зростання цін на електроенергію (на 64%), а згідно з "інфляційним звітом" Національного банку України, з 2025 року розпочнеться "поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів".
Країна
08.11.2024
09:00

Біженці з України: чому їм більше не раді в ЄС

Зміна європейської громадської думки щодо прийому українців, які тікають від війни, співпала зі скороченням для них гуманітарної допомоги, яку виділяють уряди країн ЄС. У такий спосіб європолітики відреагували на "соціальний запит" своїх виборців.
Країна
07.11.2024
10:54

Хочеться, щоб тепло було не тільки на душі. Як Дніпропетровщина розпочала опалювальний сезон

Критично важливі об’єкти продовжують забезпечувати генераторами – закривати цю потребу допомагають міжнародні партнери. На підприємствах тепло- та водопостачання створили запас палива.
Всі статті