У Польщі половина тимчасових працівників з України хоче повернутися на батьківщину

У Польщі половина тимчасових працівників з України хоче повернутися на батьківщину після закінчення війни, 26% респондентів ще не визначилися, а 25% не планує повертатися в Україну. Про це свідчать опубліковані 3 січня результати опитування, - повідомляє "Польське радіо".

Зазначається, що у рамках звіту OTTO Work Force «Як українці оцінюють роботу та перебування в Польщі у 2022 році?» респондентів запитували, серед іншого, про їхні плани на найближчі місяці. 43% відповіли, що хочуть почекати в Польщі і подивитися, як буде розвиватися ситуація в Україні. 38% планує почати вивчати польську мову. 21% сказали, що хочуть знайти квартиру, а 20% - привезти до Польщі найближчу родину. 5% зазначили, що хочуть записати своїх дітей до польської школи чи дитсадка.

44% респондентів відповіли, що не розглядають можливість виїзду з Польщі в іншу країну, крім України. 35% ще не прийняли рішення з цього приводу. Варіант виїзду на Захід розглядають 22%, причому 3/4 опитаних вказали Німеччину.

У звіті наголошується, що у 2020 та 2021 роках основною причиною працевлаштування українських громадян у Польщі були вищі заробітки. Однак в опитуванні за 2022 рік вперше найбільше відповідей стосувалося безпеки - 45%. Далі йдуть вищі заробітки (37%), бажання забезпечити краще життя сім’ї (29%) і кращий економічний стан (28%).

У опитуванні взяли участь 502 тимчасові працівники з України, 66% - це жінки. Опитування проводилось у листопаді 2022 року, - йдеться у повідомленні.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті