Замість російського консульства у Познані може відкритися українське - Сікорський

Очільник Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що "з великою симпатією" подивився б на прохання української сторони відкрити у Познані українське посольство замість російського. Про це він сказаву суботу, відповідаючи на запитання журналістів про те, коли російські представники виїдуть з познанського приміщення і як він ставиться до ідеї розміщення на тому ж місці дипломатичної установи України,  - пише RFM24.

"Договір оренди цього приміщення закінчується наприкінці цього місяця. Наразі мова йде про кілька днів. Сьогоднішня мережа українських консульств, з огляду на безпрецедентне збільшення кількості громадян України в Польщі, не відповідає консульським потребам. Будь ласка, пам'ятайте, що консульства займаються практичними речами. Це різного роду юридичні акти, народжуються діти, помирають люди. І ми, безумовно, з великою симпатією подивилися б на таке прохання української сторони", - сказав Сікорський.

У жовтні Радослав Сікорський аргументував рішення про відкликання дозволу на відкриття Генерального консульства Росії в Познані тим, що Російська Федерація веде війну проти України і гібридну війну проти Заходу, в тому числі проти Польщі. Сікорський заявив, що як міністр закордонних справ має інформацію про те, що Росія стоїть за спробами диверсій у Польщі та країнах-союзниках.

Видання нагадало, що восійське консульство в Познані було засноване в 1946 році за угодою між радянським посольством і Міністерством закордонних справ Польської Народної Республіки. Консульство призупинило свою діяльність у 1948 році і було знову відкрито в 1960 році.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті