В Офісі генпрокурора розповіли деталі про роботу ворожих спецслужб, які організовували підпали авто українських військових

Здійснення диверсій та підпалів авто військових є елементом підривної діяльності, організованної ворожими спецслужбами з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Про це розповіла речниця Офісу Генерального прокурора Надія Максимець в ефірі "Суспільного" 13 серпня.

"Найчастіше до вчинення підпалів вдаються молоді люди віком 18-23 років, які шукають швидкий спосіб заробити гроші в інтернеті. Соціальні мережі стали зручним інструментом для вербування людей на анонімні Телеграм-канали, де їх залучають до незаконної діяльності обіцянками швидкого збагачення. Однак варто зазначити, що більшість виконавців або взагалі не отримують обіцяних грошей, або отримують значно меншу суму. Хочу звернути увагу всіх, хто розглядає такий спосіб заробітку, що окрім реальної загрози тривалого ув’язнення, вони нічого не отримають. Ми вживатимемо всіх заходів для викриття як платформ, що розміщують такі оголошення, так і організаторів цих злочинних схем", - повідомила речниця.

Вона підкреслила, що, незважаючи на обіцянки легкої наживи, більшість виконавців підпалів так і не отримали грошей. Справжньою метою цих дій було не знищення майна, а перешкоджання діяльності ЗСУ. За такі злочини передбачено відповідальність за кількома статтями Кримінального кодексу.

"Загалом такі злочини кваліфікуються за кількома статтями Кримінального кодексу України. Крім умисного знищення або пошкодження майна, до таких дій можуть застосовуватися такі статті: Стаття 114-1 перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, Стаття 258 - теракт, Стаття 111 - державна зрада, Стаття 113 - диверсія. За вчинення таких злочинів передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на тривалі строки", - повідомила також Максимець.

Раніше повідомлялось, що до 8 років ув'язнення загрожує 16-річному мешканцю Дніпра, який на замовлення росіян спалив військове авто.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті