У російських підручниках літератури прибрали всі згадки про Україну, навіть у біографії та творах Гоголя

У російських школах із нових шкільних підручників літератури, за вказівкою кремлівської влади, прибрані згадки слів про Україну, зокрема з творів і біографії Гоголя, - пише «Верстка».

Політичними правками рясніють усі підручники, але особливо характерні можна знайти в матеріалах, присвячених Миколі Гоголю.

"Цензурі піддаються факти біографії Гоголя, зокрема - його українське походження. У підручниках 5-го, 7-го і 9-го класів більше не уточнюється, що місце народження письменника - містечко Великі Сорочинці Полтавської губернії - розташоване на території сучасної України. При цьому решту тексту статті практично не змінили", - пише видання.

«Була пряма вказівка редакції »Просвіти«: у підручниках не повинно бути слів “Київ”, »Україна" та інших. У них були дуже стислі терміни, мало не два місяці«, - коментує колишня співробітниця видавництва »Просвещение".

«Верстка» вивчила в порівнянні підручники літератури, видані 2023 року, з їхніми версіями 2019 року. У старій версії підручника 5-го класу повідомлялося: «Гоголь познайомився з народним життям і побутом українського села, гаряче полюбив українські казки, пісні, перекази». У перевиданні 2023-го року пишуть так: «Гоголь познайомився з життям і побутом села, палко полюбив народні казки, пісні, перекази». Вывод, к которому приходит автор статьи, однозначен в обоих версиях: Гоголь «связал себя с русской культурой, значение и великую роль которой он высоко ценил еще в отроческие годы».

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
11.04.2025
11:18

Виживання в період втрати соціальних зв’язків

Що робити, коли поруч немає нікого, хто може тебе підтримати? Коли людина опинилась у складній ситуації, залишилась наодинці зі своїми проблемами, немає грошей на психолога, або взагалі не до психолога, бо треба виживати.
Світ
09.04.2025
16:00

«Доведеться знищити військовий потенціал противника не тільки на території України». Російські ЗМІ про Україну

Безумовно, можливість укладення угоди з лідером, який має сумнівну легітимність, викликає великі питання, проте переговорний процес цілком міг би вже зараз зрушити з мертвої точки.
Донецьк
08.04.2025
16:00

Російський міф про «відродження Донбасу». Будівельний бум або будівельний шум

"Визволення" Донбасу, про яке, починаючи з лютого 2022 року, не втомлюється повторювати російська пропаганда, обернулося тотальною руйнацією всього того, куди ступила нога окупанта. Тож не дивно, що на тлі розбомблених українських міст і сіл у...
Всі статті