В Офісі генпрокурора розповіли деталі про роботу ворожих спецслужб, які організовували підпали авто українських військових

Здійснення диверсій та підпалів авто військових є елементом підривної діяльності, організованної ворожими спецслужбами з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні. Про це розповіла речниця Офісу Генерального прокурора Надія Максимець в ефірі "Суспільного" 13 серпня.

"Найчастіше до вчинення підпалів вдаються молоді люди віком 18-23 років, які шукають швидкий спосіб заробити гроші в інтернеті. Соціальні мережі стали зручним інструментом для вербування людей на анонімні Телеграм-канали, де їх залучають до незаконної діяльності обіцянками швидкого збагачення. Однак варто зазначити, що більшість виконавців або взагалі не отримують обіцяних грошей, або отримують значно меншу суму. Хочу звернути увагу всіх, хто розглядає такий спосіб заробітку, що окрім реальної загрози тривалого ув’язнення, вони нічого не отримають. Ми вживатимемо всіх заходів для викриття як платформ, що розміщують такі оголошення, так і організаторів цих злочинних схем", - повідомила речниця.

Вона підкреслила, що, незважаючи на обіцянки легкої наживи, більшість виконавців підпалів так і не отримали грошей. Справжньою метою цих дій було не знищення майна, а перешкоджання діяльності ЗСУ. За такі злочини передбачено відповідальність за кількома статтями Кримінального кодексу.

"Загалом такі злочини кваліфікуються за кількома статтями Кримінального кодексу України. Крім умисного знищення або пошкодження майна, до таких дій можуть застосовуватися такі статті: Стаття 114-1 перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, Стаття 258 - теракт, Стаття 111 - державна зрада, Стаття 113 - диверсія. За вчинення таких злочинів передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на тривалі строки", - повідомила також Максимець.

Раніше повідомлялось, що до 8 років ув'язнення загрожує 16-річному мешканцю Дніпра, який на замовлення росіян спалив військове авто.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті