У Латвії зажадали створити спеціальний трибунал для росії

Президент Латвії Егілс Левітс закликав світову спільноту розслідувати військову агресію росії проти України та дати їй юридичну оцінку шляхом створення спецтрибуналу. Про це він сказав на церемонії у бундестазі з нагоди Всенародного дня скорботи у Берліні, пише Deutsche Welle 13 листопада.

Левітс вважає "пробілом у міжнародному праві" те, що сьогодні жоден міжнародний суд не має компетенції розслідувати злочини агресії, зокрема агресії Росії проти України. Створення спецтрибуналу з такою компетенцією, на його думку, юридично можливе, але для цього потрібна політична воля.

"Без заснованого на міжнародному праві світопорядку світ знову ризикує опинитися в хаосі війни", – сказав Левітс.

Латвійський президент вказав на відповідності між російським режимом та німецьким націонал-соціалізмом часів Гітлера і позитивно оцінив те, як суспільство Німеччини зуміло "безжально переосмислити своє минуле" і на цій основі побудувало міцний фундамент для втілення принципів демократії, тоді як у Росії нічого подібного зроблено не було, що і призвело до "відродження варварської ідеології російського імперіалізму".

Всенародний день скорботи в Німеччині – день пам'яті жертв війн та беззаконня. Цього дня у бундестазі проводиться офіційна пам'ятна церемонія.

Нагадаємо, раніше Естонія, Латвія та Литва закликали ЄС разом із міжнародними партнерами допомогти Україні створити спеціальний трибунал з розслідування злочинів агресії росії проти України.

Статті

Світ
26.09.2024
22:00

Російський метал у Європі: "історична помилка" Брюсселя

Європейський санкційний «паркан» щодо російської металопродукції виглядає як діряве решето. Цинізм у тому, що дірки у "паркані" передбачливо зробили самі єврочиновники.
Країна
25.09.2024
14:09

Квартирний бум проти переселенців. Їдеш від війни – залишай дітей, старих та тварин

Вимушені переселенці стають легкою здобиччю для недобросовісних власників. На жаль, навіть договір не завжди може захистити орендарів.
Донецьк
23.09.2024
12:17

Перейменування на Донеччині: як у 2024 році змінювали назви, пов'язані з РФ

Вже втретє за останні 10 років населенні пункти Донецької області стикаються із необхідністю масово змінювати назви об’єктів топоніміки на своїй території.
Всі статті