Україна поки що не бачить скупчення білоруських військ у безпосередній близькості від кордону - Держприкордонслужба

Державна прикордонна служба України поки що не фіксує будь-якого зосередження військових частин і обладнання білоруської армії в безпосередній близькості від кордону двох країн. Про це в ефірі національного телемарафону заявив представник прикордонної служби полковник Андрій Демченко, - повідомляє Телеграм-канал «Радио Свобода».

Демченко водночас наголосив, що, «оскільки Білорусь залишається в орбіті впливу Росії, ми повинні бути готові до будь-якого розвитку ситуації». Він наголосив, що є відомості про пересування військ і певну їхню концентрацію в глибині території Білорусі.

У повідомленні нагадується, що 18 серпня авторитарний лідер Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна «змушена була перекинути [до українського кордону] майже третину армії». Він звинуватив Україну в «агресивній політиці», сказавши, що українська сторона нібито сама почала перекидання своїх військ на північ країни.

25 серпня МЗС України, зі свого боку, звинуватило Білорусь у «недружніх діях», що виразилися в концентрації військ у Гомельській області «під виглядом навчань».

Білоруська редакція «Радио Свобода» на підставі досліджень за відкритими джерелами та консультацій із військовими експертами доходить такого висновку: «Наразі ми не бачимо значного зростання чисельності особового складу і техніки на прикордонних з Україною територіях, яке могло б свідчити про підготовку наступу або нести реальну загрозу Збройним силам України. З іншого боку, можливо, все ж відбулося невелике нарощування присутності білоруських військових і техніки. Здебільшого вони розміщені невеликими замаскованими групами - головним чином у лісових масивах. Ймовірно, було перекинуто кілька зенітно-ракетних комплексів С-300».

Як повідомлялося, білоруський опозиціонер Павло Латушко вважає, що «Лукашенко зніме труси, але не направить свою армію в Україну».

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті