Україна поки що не бачить скупчення білоруських військ у безпосередній близькості від кордону - Держприкордонслужба

Державна прикордонна служба України поки що не фіксує будь-якого зосередження військових частин і обладнання білоруської армії в безпосередній близькості від кордону двох країн. Про це в ефірі національного телемарафону заявив представник прикордонної служби полковник Андрій Демченко, - повідомляє Телеграм-канал «Радио Свобода».

Демченко водночас наголосив, що, «оскільки Білорусь залишається в орбіті впливу Росії, ми повинні бути готові до будь-якого розвитку ситуації». Він наголосив, що є відомості про пересування військ і певну їхню концентрацію в глибині території Білорусі.

У повідомленні нагадується, що 18 серпня авторитарний лідер Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна «змушена була перекинути [до українського кордону] майже третину армії». Він звинуватив Україну в «агресивній політиці», сказавши, що українська сторона нібито сама почала перекидання своїх військ на північ країни.

25 серпня МЗС України, зі свого боку, звинуватило Білорусь у «недружніх діях», що виразилися в концентрації військ у Гомельській області «під виглядом навчань».

Білоруська редакція «Радио Свобода» на підставі досліджень за відкритими джерелами та консультацій із військовими експертами доходить такого висновку: «Наразі ми не бачимо значного зростання чисельності особового складу і техніки на прикордонних з Україною територіях, яке могло б свідчити про підготовку наступу або нести реальну загрозу Збройним силам України. З іншого боку, можливо, все ж відбулося невелике нарощування присутності білоруських військових і техніки. Здебільшого вони розміщені невеликими замаскованими групами - головним чином у лісових масивах. Ймовірно, було перекинуто кілька зенітно-ракетних комплексів С-300».

Як повідомлялося, білоруський опозиціонер Павло Латушко вважає, що «Лукашенко зніме труси, але не направить свою армію в Україну».

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті