У військових конфліктах 2022 року загинула рекордна кількість людей у світі за XXI ст. Різке зростання пов'язане з війною в Україні

У 2022 році у воєнних конфліктах у всьому світі загинуло понад 238 тисяч людей – більше, ніж будь-коли у XXI столітті, тільки в Україні загинуло близько 83 тис. осіб. Про це йдеться в доповіді Міжнародного інституту економіки і миру (IEP), яка опублікована 28 червня, пише "Deutsche Welle".

"З початку 21 століття ніколи ще так багато людей не ставали жертвами воєн, як у 2022 році. Кількість загиблих унаслідок збройних конфліктів за цей рік майже подвоїлася порівняно з 2021-м і становила 238 000 осіб", – ідеться в доповіді.

Уточнюється, що різке зростання кількості жертв насамперед пов'язане з війною в Україні, де минулого року, згідно з доповіддю, було вбито 83 тисячі осіб. А найбільш кровопролитний конфлікт мав місце в Ефіопії, де загинуло 100 тисяч осіб.

Крім того, за даними IEP, дев'ятий рік поспіль середній глобальний рівень миролюбності також падає. Цей показник розраховується шляхом оцінки майже всіх країн світу з урахуванням 23 індикаторів. Серед них - поточні внутрішні та міжнародні конфлікти, безпека суспільства та його мілітаризація. До аналізу також включаються дані про кількість убивств у тій чи іншій державі. Загалом, розрахований таким чином індекс глобальної миролюбності минулого року знизився на 0,42%.

За словами Стіва Кіллелеа, засновника і виконавчого директора IEP і одного з авторів доповіді, найбільш очевидна наявна тенденція полягає в тому, що конфлікти на планеті дедалі більше інтернаціоналізуються. Наразі 91 країна світу залучена до того чи іншого конфлікту, тоді як у 2008 році таких держав було всього 58.

Раніше повідомлялося, що в Краматорську було відомо про 11 загиблих унаслідок ракетного удару 28 червня станом на 17:00.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті