У МЗС запропонували країнам G7 розглянути спільну політику виробництва зброї

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який узяв участь у міністерському засіданні "Великої сімки" у Брюсселі на запрошення Японського головування, звернув увагу колег на пріоритетність подальшої військової підтримки України та нарощування обсягів спільного виробництва зброї та боєприпасів. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" 8 листопада. 

"Час створити спільний простір оборонних індустрій держав-членів "Групи семи", Європейського Союзу та держав-кандидатів на членство в ЄС. Оборонні індустрії - це м’язи вільного світу, і ми маємо їх накачати якомога швидше. Цього потребує реальність. Я закликаю вас розглянути спільну політику виробництва та постачання зброї", - заявив Кулеба.

Міністр нагадав про проведення у вересні в Україні Міжнародного форуму оборонних індустрій, у якому взяли участь 252 провідні оборонні компанії з понад 30 країн світу, та закликав співрозмовників активно заохочувати оборонні компанії у своїх країнах до співпраці з українськими партнерами та спільного оборонного виробництва.

У МЗС України зазначають, що міністри закордонних справ країн G7 висловили беззастережну підтримку України.

Кулеба висловив удячність країнам G7 за підтримку України в боротьбі проти російської агресії та наголосив на пріоритетній важливості спільної роботи над подальшим просуванням української Формули миру. 

"Закликаю вас разом посилити зусилля з просування Формули миру президента Зеленського, розширення географії її підтримки. Відновлення принципів Статуту ООН і створення ефективних механізмів запобігання війнам - в інтересах усіх держав", - наголосив міністр. 

Нагадаємо, Україна разом із Rheinmetall утворили спільне підприємство. 

Як повідомлялося, у РНБО розповіли, де виробляються українські ракети. 

Також повідомлялося, що Україна і США почнуть виробляти системи ППО на український території. 

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті