У Луганській облпрокуратурі почав працювати відділ організації підтримки потерпілих і свідків, прийом ведеться у трьох містах

Новостворений відділ організації підтримки потерпілих і свідків запрацював в українській Луганській обласній прокуратурі. Про це прокуратура повідомила на своєму сайті 9 жовтня.

"За ініціативою Координаційного центру Офісу Генерального прокурора та підтримки міжнародних партнерів в Луганській обласній прокуратурі запрацював новостворений відділ організації підтримки потерпілих і свідків. ...Щоденно зростає кількість внутрішньо переміщених осіб, потерпілих та свідків від воєнних злочинів, вцілілих внаслідок сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), полону, депортації. Всі вони потребують особливої уваги. Саме тому, впровадження комплексної системи підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів є одним із ключових елементів для успішного завершення судового розгляду справ про воєнні злочини", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що ключовими завданнями відділу є інформування потерпілих про їхні права та необхідні процедури, координування надання допомоги тим, хто її потребує, а також взаємодія з широким колом партнерів як державних установ, так і громадських організацій, а також дотримання всіх гарантій поводження з дитиною, потерпілою у кримінальному провадженні.

"Важливо щоб кожен потерпілий та свідок відчували себе у безпеці не тільки під час процесуальних інтерв’ю, а й упродовж всієї комунікації, отримували належну повагу щодо себе та повну інформацію про свої права, актуальну інформацію щодо свого провадження, а також якісну правову, психологічну, медичну або соціальну підтримки", - сказано також у повідомленні.

Підкреслюється, що комплексний супровід потерпілих та свідків надається лише за попередньою інформованою згодою особи з дотриманням конфіденційності, а взаємодія з дитиною відбувається в дружній для неї атмосфері.

"Переконані, що потерпілі не мають залишатися наодинці у кримінальному провадженні та самостійно шукати шляхи для відновлення справедливості. Адже за кожною історією скалічені долі. Тому всі - координатори відділу, слідчі, прокурори, експерти, судді, адвокати у кримінальних провадженнях такої категорії мають працювати разом злагоджено, як єдиний механізм", - пише прокуратура.

Звернутися за допомогою до новоствореного центру можна за телефоном +38-096-659-89-32. Прийом ведеться у Дніпрі, Кам'янському та Кропивницькому.

Раніше повідомлялось, що Кремінська громада відкрила кабінет ментального здоров'я та психологічної допомоги для військових, ВПО і мешканців міста в Рівному (адреса, телефон).

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Всі статті