У Луганській облпрокуратурі почав працювати відділ організації підтримки потерпілих і свідків, прийом ведеться у трьох містах

Новостворений відділ організації підтримки потерпілих і свідків запрацював в українській Луганській обласній прокуратурі. Про це прокуратура повідомила на своєму сайті 9 жовтня.

"За ініціативою Координаційного центру Офісу Генерального прокурора та підтримки міжнародних партнерів в Луганській обласній прокуратурі запрацював новостворений відділ організації підтримки потерпілих і свідків. ...Щоденно зростає кількість внутрішньо переміщених осіб, потерпілих та свідків від воєнних злочинів, вцілілих внаслідок сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК), полону, депортації. Всі вони потребують особливої уваги. Саме тому, впровадження комплексної системи підтримки потерпілих та свідків воєнних злочинів є одним із ключових елементів для успішного завершення судового розгляду справ про воєнні злочини", - сказано в повідомленні.

Зазначається, що ключовими завданнями відділу є інформування потерпілих про їхні права та необхідні процедури, координування надання допомоги тим, хто її потребує, а також взаємодія з широким колом партнерів як державних установ, так і громадських організацій, а також дотримання всіх гарантій поводження з дитиною, потерпілою у кримінальному провадженні.

"Важливо щоб кожен потерпілий та свідок відчували себе у безпеці не тільки під час процесуальних інтерв’ю, а й упродовж всієї комунікації, отримували належну повагу щодо себе та повну інформацію про свої права, актуальну інформацію щодо свого провадження, а також якісну правову, психологічну, медичну або соціальну підтримки", - сказано також у повідомленні.

Підкреслюється, що комплексний супровід потерпілих та свідків надається лише за попередньою інформованою згодою особи з дотриманням конфіденційності, а взаємодія з дитиною відбувається в дружній для неї атмосфері.

"Переконані, що потерпілі не мають залишатися наодинці у кримінальному провадженні та самостійно шукати шляхи для відновлення справедливості. Адже за кожною історією скалічені долі. Тому всі - координатори відділу, слідчі, прокурори, експерти, судді, адвокати у кримінальних провадженнях такої категорії мають працювати разом злагоджено, як єдиний механізм", - пише прокуратура.

Звернутися за допомогою до новоствореного центру можна за телефоном +38-096-659-89-32. Прийом ведеться у Дніпрі, Кам'янському та Кропивницькому.

Раніше повідомлялось, що Кремінська громада відкрила кабінет ментального здоров'я та психологічної допомоги для військових, ВПО і мешканців міста в Рівному (адреса, телефон).

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті