У Києві презентували фільм про залізничників "Потяг до життя"

У київському кінотеатрі “Жовтень” відбувся допрем’єрний показ фільму “Потяг до життя” – документальної стрічки з ексклюзивними історіями українських залізничників.

Закритий показ фільму відбувся в День залізничника і зібрав у кінозалі повний аншлаг – понад 500 глядачів. У залі були присутні герої фільму, а також інші українські залізничники, які цього дня відзначали своє професійне свято.  

 «Фільм показує історії «залізних» людей та приклади їхньої відданості та сміливості. Це уроки людяності. Це кадри, що слугуватимуть дороговказом для майбутніх поколінь», — сказав на початку заходу сказав голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.Він також вручив відзнаки працівникам Укрзалізниці та подякував їм за щоденну важливу працю. 

У фільмі “Потяг до життя” з’являються, зокрема, екс-прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, голлівудський актор і посол доброї волі Юнісеф Орландо Блум, відомий футболіст та амбасадор United24 Андрій Шевченко. А зворушливі сторії залізничників у стрічці нанизані на центральну лінію провідниці Ірини Юрченко – мами Героя Дмитра Козацького (позивний – Орест), який тримав оборону Азовсталі.

“Цей фільм має важливе завдання – донести роль залізничників наступним поколінням. Щоб його подивилися – і побачили героїв, на яких хочеться рівнятися. Адже залізничники – це люди, які самовіддано робили і роблять свою справу. Вони часто непомітні, але завдяки їм потяги курсують з точки А в точку Б. І, навіть, попри обстріли – вони виходять на роботу, їдуть на небезпечні ділянки і відновлюють рух»”, – сказав на прем’єрі голова правління Укрзалізниці Олександр Перцовський. 

 Із фільму “Потяг до життя” глядачі дізнаються, зокрема, про перший в історії світових воєн повноцінний шпиталь, який був поставлений на залізничні колії. Авторам також вдалося зібрати свідчення тих залізничників, які здійснювали операцію з відвернення техногенної катастрофи і які під обстрілами робили штучне сходження вагонів, щоб не дати ворогу взяти в облогу столицю України. Йдеться у стрічці і про безстрашність диспетчерів, які продовжували керувати рухом поїздів у той час, як у приміщенні шибки прошивались ворожими кулямм.

У всеукраїнський прокат фільм “Потяг до життя” виходить 14 листопада.

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті