У комітеті ВР з нацбезпеки розповіли, від чого "почистили" законопроєкт про мобілізацію

Комітет Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки може вже сьогодні закінчити попередній розгляд законопроекту про мобілізацію. У парламенті хочуть змінити норми про повістки через електронну пошту та відстрочку для деяких категорій населення. Про це заявив заступник голови комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону 10 січня..

"Сьогодні ми ще не прийняли рішення в комітеті, в якому вигляді і яка доля буде цього законопроєкту. Я сподіваюся, що це буде все ж таки вирішено сьогодні. Зранку в нас була поки що нарада. Ми якраз проходилися по всім пунктам, які мають бути змінені. Точно там не має бути нічого антиконституційного", - сказав нардеп.

Чернєв сподівається, що парламентський комітет сьогодні дійде консенсусу і тоді документ може бути направлений на розгляд Ради з рекомендаціями від комітету. За словами нардепа, законопроєкт може бути ухвалений у першому читанні, а рекомендації і пропозиції мають бути прийняті до другого читання або інший варіант - повернення до уряду.

"Але все ж таки все це вирішує зал. В будь-якому випадку він має бути винесений в зал і там має бути прийнято рішення щодо подальшої долі цього законопроєкту. Я сподіваюсь, що сьогодні комітет вже прийме рішення з рекомендаціями і пропозиціями до цього законопроекту", - додав він.

Чернєв зазначив, що у Раді хочуть "збалансувати проект між мобілізаційними та примусовими нормами".

"Ми почистили цей законопроект. Наприклад, повістки через електронну пошту не мають надсилатися. Це неможливо проконтролювати, це неможливо з'ясувати, чи отримала це людина... Або питання по вилученню відстрочки для інвалідів. Тут також були питання. Ми наполягаємо, щоб інвалідам першої, другої і третьої групи видавалася відстрочка або не підлягали мобілізації", - наголосив парламентар.

Він додав, що Комітет з нацбезпеки також пропонує уточнити умови відстрочки для студентів, зокрема, для інтернів.

Як повідомлялося, у Міноборони погодилися з більшістю зауважень щодо корупційних ризиків законопроєкту про мобілізацію. 

Нагадаємо, голова Нацбанку готовий до аргументованої дискусії щодо фінансових обмежень для ухилянтів. 

Також нагадаємо, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що в законопроєкті про мобілізацію є норми, які суперечать Конституції України. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
01.04.2025
10:09

К.Матвієнко про погрози Трампа і готовність РФ до миру: Це чистої води садизм

Ми є свідками агонії Росії. Коли росіяни йдуть на такі речі, це означає, що в них немає бачення на найближчий історичний період і тому вони просто мстяться та намагаються максимально нагадити Україні, поки вони не відійшли у небуття.
Донецьк Світ
30.03.2025
19:12

У Підмосков'ї заговорили «західно-українською» мовою і «побудували» Львів. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок «ДНР» Денис Пушилін долучився до зйомок пропагандистського серіалу про шахтарів Донбасу. Він особисто побував на підмосковному знімальному майданчику проєкту з робочою назвою «Порода», де ознайомився з декораціями умовної...
Країна
27.03.2025
14:20

Допомога на проживання ВПО у 2025 році: позитивні зміни

З 1 березня внутрішньо переміщеним особам, які на той момент отримували допомогу, автоматично продовжили виплати ще на один шестимісячний період. 
Всі статті