У Міноборони погодилися з більшістю зауважень щодо корупційних ризиків законопроєкту про мобілізацію

Представники Мініоборони, присутні на засіданні парламентського комітету з питань антикорупційної політики, погодилися з більшістю зауважень щодо корупційних ризиків урядового законопроєкту про мобілізацію. Про це заявила , голова підкомітету ВР з питань дотримання законодавства у сфері запобігання та протидії корупції Вікторія Сюмар, повідомляє "Інтерфакс-Україна".   

"На комітеті були присутні представники Міноборони, і з більшістю зауважень погодилися. Зокрема що ці норми є корупціогенними. Ось, наприклад, відсутність у законі України "Про військовий обов'язок і військову службу" вичерпних випадків надання громадянам відтермінування від направлення на базову військову службу надає районним (міським) комісіям надмірну дискрецію щодо встановлення таких підстав на власний розсуд та містить корупційні ризики. Ба більше, такі зміни створюють ризики для зловживань своїми повноваженнями і членам комісії вищого рівня, зокрема під час перевірки підстав надання такого відтермінування", - сказала Сюмар

Народна депутатка зазначила, що в законопроєкті також багато правової невизначеності.

"Як саме органи місцевого самоврядування забезпечуватимуть прибуття громадян до ТЦК (Територіальний центр комплектування - ІФ-У)? Використовувати силу, хоча це не є їх повноваженнями? Або як ТЦК визначатиме осіб, щодо яких застосовуватимуть стягнення, такі як, наприклад, заборона використання рухомого майна. Правова невизначеність тут може означати просто "нову касу" для ТЦК",- підсумувала Сюмар.

Нагадаємо, раніше Антикорупційний комітет ВР побачив у законопроєкті про мобілізацію корупційні ризики. 

Як повідомлялося, бізнес України просить доопрацювати оновлене законодавство щодо мобілізації.

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті