Шольц обґрунтував свій дозвіл використовувати німецьку зброю проти цілей на території РФ

Канцлер ФРН Олаф Шольц обґрунтував дозвіл Україні використовувати зброю Німеччини проти цілей на території РФ міжнародним правом. Про це він заявив, виступаючи в бундестазі, пише "DW Главное" 6 червня.

"Відповідно до міжнародного права Україна має право захищатися від нападів на свою територію, свої міста і своїх громадян. Це також стосується атак на кшталт тих, що тривають на Харківщині і які здійснюються з позицій у російських прикордонних районах. Ми правильно робимо, що тісно координуємо свої дії з нашими партнерами і союзниками, перш ніж ухвалювати настільки далекосяжні рішення. Ми діємо обачно. Ми ретельно зважуємо всі ризики", - сказав Шольц.

Він також закликав росію "вивести свої війська з України і тим самим розчистити шлях до справедливого миру".

При цьому, за його словами, бути готовим до мирних переговорів не означає «підняти білий прапор або капітулювати перед насильством і несправедливістю - дипломатичні зусилля також важливі».

Шольц підкреслив, що саме тому він їде на саміт миру для України у Швейцарії наступного тижня. 

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив упевненість, що застосування німецької зброї по цілях у РФ не загрожує ескалацією

Статті

Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Країна
20.11.2024
13:55

Звільнений з полону оборонець Маріуполя Андрій Третьяков: "Азовсталь", тортури та обмін

Навіть чеченці краще за росіян в плані поводження з військовополоненими. Коли заїжджали чеченці, то ставлення було більш-менш прийнятним. Найгірше ставлення до нас було саме з боку росіян у Таганрозі.
Всі статті