У сенат США повторно внесли резолюцію про визнання дій РФ в Україні геноцидом

Низка американських сенаторів повторно внесли на розгляд резолюцію, яка визнає дії росії в Україні геноцидом проти народу України.  Про це пише “Голос Америки”.

Зокрема йде мова про примусову депортацію до росії та цілеспрямоване вбивство українських цивільних під час масових звірств.

“Минув рік з початку жорстокої та невиправданої війни Путіна проти України, і стає абсолютно очевидним, що Росія здійснює геноцид”, – сказав сенатор Джим Ріш.

За його словами, він '”бачив звірства на власні очі” під час поїздки в Україну в червні минулого року, і ледве не щодня до нього “надходять нові повідомлення про нелюдські дії російських солдатів проти невинного українського народу”.

“Настав час уряду США назвати це тим, чим воно є, і співпрацювати з нашими союзниками, щоб провести розслідування та притягнути до відповідальності винних у цій жорстокості”, – йдеться у заяві.

Також сенатори закликають Сполучені Штати разом із союзниками по НАТО та ЄС “підтримати уряд України, щоб запобігти подальшим актам російського геноциду проти українського народу”.

“Ми повинні продовжувати робити все можливе, щоб підтримати український народ у боротьбі за своє виживання”, – додав Ріш.

За словами законодавця, ця резолюція, зокрема, “підтримує трибунали та міжнародні кримінальні розслідування для притягнення російських політичних лідерів і військового персоналу до відповідальності за агресивну війну, військові злочини, злочини проти людяності та геноцид”.

7 грудня резолюцію щодо визнання дій росії геноцидом підтримав Комітет із питань міжнародних відносин Сенату США, і вона готова до винесення на голосування у Сенаті.

Співавторами резолюції є сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш та сенатор-демократ від штату Меріленд Бен Кардін. Крім них, резолюцію підтримали 14 інших сенаторів від обох партій. Вони внесли схожу резолюцію наприкінці грудня минулого року, і після початку роботи нового складу Сенату процедура передбачає повторне подання резолюцій.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті