У Сенаті США закликали провести розслідування контактів Маска з російською владою

Американські сенатори-демократи вимагають розслідувати інформацію про можливі телефонні розмови мільярдера Ілона Маска з російським диктатором Володимиром Путіним з міркувань національної безпеки. Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на Reuters.

Зазначається, що Маск, нещодавно призначений на держпосаду новообраним президентом США Дональдом Трампом, будучи гендиректором аерокосмічної компанії SpaseX, контролює мільярдні контракти з Пентагоном та розвідувальними службами.

Сенатори Джин Шахін і Джек Рід повідомили генпрокурору США Мерріку Гарланду і генеральному інспектору Пентагону, що участь Маска в цих програмах SpaseX має бути перевірена на предмет можливого позбавлення прав і виключення після нещодавніх повідомлень про його розмови з російськими офіційними особами. Зокрема, йдеться про виключення із певних контрактів та привілеїв.

"Ці відносини між відомим противником США та паном Маском, одержувачем мільярдів доларів державного фінансування США, викликають серйозні питання щодо надійності Маска як державного підрядника та володаря допуску", - йдеться у спільній заяві сенаторів-демократів.

Агентство зауважує, що заклик Шахіна та Ріда до федерального розслідування є малоймовірною спробою, адже Трамп готується повернутися до Білого дому за підтримки Маска, який витратив понад 119 млн доларів на передвиборчу кампанію республіканця, а також був призначений керівником майбутнього Департаменту ефективності уряду США.

Нагадаємо, новообраний президент США Дональд Трамп оголосив про призначення Ілона Маска головою Департаменту урядової ефективності. 

 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті