Посол ЄС в Україні закликала пригальмувати звільнення голови правління "Укренерго" Кудрицького

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, регіональні керівники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Міжнародної фінансової корпорації (IFC) вважають за необхідне зупинити ухвалення будь-яких управлінських рішень щодо НЕК "Укренерго" до остаточного формування наглядової ради компанії, яка налічує шість членів замість семи. Про це повідомляє "Інтерфакс-Украхна".

Відповідний лист від 1 вересня цього року на адресу прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, окрім Матернової, підписали регіональна директорка IFC у Європі Інес Роша, керуючий директор ЄБРР в Україні та Молдові Арвід Тюркнер, бізнес-омбудсмен Роман Ващук (спостерігачі комітету з призначення наглядових рад держкомпаній України).

Копію листа надіслано керівнику Офісу президента України Андрію Єрмаку та міністру енергетики Герману Галущенку.

"Ми люб'язно просимо, щоб будь-яке рішення про звільнення голови правління «Укренерго» ретельно враховувало наслідки та розглядалося в повній відповідності до найвищих стандартів корпоративного управління, що включало б його розгляд повністю укомплектованою та незалежною наглядовою радою. Тому надзвичайно важливо, щоб комітет із призначень зібрався без жодних подальших зволікань для завершення відбору на вакантну посаду НР «Укренерго», а ухвалення будь-яких важливих управлінських рішень було призупинене, доки цього не станеться", - йдеться в листі.

У ньому наголошується, що минуло понад місяць від часу завершення співбесід на посаду в НР компанії, однак остаточного рішення ще не ухвалено, і це місце в раді залишається вакантним із 2022 року.

Автори листа акцентували, що створення незалежної наглядової ради є одним із ключових заходів, що забезпечуються значним фінансуванням МФО, підкріпленим гарантіями ЄС та інших донорів і спрямованим "Укренерго" після повномасштабного вторгнення.

Підписанти також акцентували увагу на недопущенні тиску на голову правління "Укренерго" з метою написання ним заяви про звільнення.

"У цьому відношенні ми також наголошуємо на виключній відповідальності НР у призначенні або звільненні голови правління «Укренерго». Нещодавні повідомлення ЗМІ про те, що на нього тиснуть, щоб він пішов у відставку, викликають занепокоєння з погляду узгоджених зобов'язань України з корпоративного управління, включно із суверенним гарантованим фінансуванням від міжнародних фінансових установ, спрямованим на «Укренерго»", - наголошується в листі.

Щодо безпосереднього звільнення автори листа наголосили: "Така подія може поставити під загрозу нашу колективну здатність підтримувати «Укренерго»” та інші пріоритетні заходи життєво важливої енергетичної безпеки України».

Зазначається, що за нинішньої надзвичайно складної ситуації успішна співпраця "Укренерго" з міжнародними партнерами, зокрема з ENTSO-E, МФО, є життєво важливою для безпеки України та підготовки до зими, і будь-які зміни у вищому керівництві компанії необхідно ретельно продумати та добре підготувати.

"Ми залишаємося непохитними у своїй відданості Україні та її відновленню, керуючись нашими спільними цінностями. Ми з нетерпінням очікуємо вашого подальшого лідерства в забезпеченні виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань і продовження шляху реформи корпоративного управління державними підприємствами", - звертаються автори листа до прем'єра.

Нагадаємо, раніше ВАКС зобов'язав НАБУ відкрити досудове розслідування проти голови "Укренерго". 

Статті

Країна
21.02.2025
19:36

Якщо Америка нас покине. Погляд з фронту

Не дарма цю війну називають «першою дроновою» - це значить що більшість уражень здійснюється дронами різних типів. І переважно ці дрони - не з США.
Світ
19.02.2025
10:30

«Але далі давайте навіть не припускати». Російські ЗМІ про Україну

Коли Путін або Лавров говорять - вони говорять за Росію. А коли США пропонують умови, вони говорять за себе, Україну, Європу, НАТО. На кожному етапі їм потрібно опрацьовувати дорожню карту виконання тих чи інших зобов'язань, які вони на себе беруть.
Світ
18.02.2025
10:55

Політолог Володимир Фесенко: Резонансний Мюнхен-2025, роль Китаю та мирні переговори

Є ризик, про який вже багато хто говорить і пише, - що Захід як єдиний геополітичний суб'єкт, може залишитися в минулому. Європа та США можуть стати, скажімо так, відокремленими суб'єктами.
Всі статті