Понад 8 тис українських біженців взяли участь у програмі "Варшавський університет для України"

У програмі «Варшавський університет для України» взяли участь понад вісім тисяч громадян України. Програма була адресована людям, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, - повідомляє "Польське радіо".

Громадяни України могли взяти участь у мовних курсах, мистецьких майстер-класах, майстер-класах з планування кар’єри, подорожах та скористатися психологічною та юридичною підтримкою.

Докторка Аґнєшка Ружицька з факультету економічних наук Варшавського університету, керівниця програми «Варшавський університет для України», розповіла, що заняття були для кожної вікової групи.

«Наймолодші діти були немовлятами, потім дитячі садки, початкові школи, підлітки та дорослі», - підкреслила вона.

Як вона зазначила, відкриттям стали пенсіонери.

«Спочатку ми випадково зробили одну групу пенсіонерів, а потім виявилося, що одна людина почала спілкуватися з іншою, і тепер у нас чотири групи. Старші дуже охоче беруть участь у всіх, і для багатьох людей це дійсно шанс вибратися з дому», - сказала Аґнєшка Ружицька.

Координатор офісу проєкту «Варшавський університет для України» Валерій Новіцький розповів, що польська мова була найпопулярнішою серед занять.

«На ці заняття надалі є попит. Людям з України ще потрібно вдосконалювати свої мовні навички. А потім, на другому місці, я би дав психологічну підтримку, юридичну підтримку та адаптаційні заняття, особливо екскурсії, заняття з дітьми», – додав Валерій Новіцький.

У програмі взяли участь 350 осіб з Варшавського університету та 30 підрозділів цього університету. Усі заходи були безкоштовними для учасників. Програму фінансував польський Національний центр досліджень і розвитку у межах структурних фондів Європейського Союзу.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті