Традиційний меморіальний захід на честь загиблих польських офіцерів, похованих у Старобільску, провели онлайн

Меморіальний захід на честь загиблих польських офіцерів, похованих в окупованому нині Старобільску, який раніше традиційно там відбувався, провели онлайн 2 листопада. Про це повідомив начальник Луганської ОВА Артем Лисогор у Телеграм.

"Традицію не порушено: меморіальний захід на честь загиблих польських офіцерів провели онлайн", - йжеться в повідомленні.

Зазначається, що на початку Другої світової Старобільськ став місцем облаштування концтабору НКВС для полонених з Війська Польського. Наприкінці вересня 1939 року сюди прибув перший ешелон поляків, і до кінця жовтня тутешній жіночий монастир став спецпритулком для понад семи тисяч людей, переважно офіцерів та інтелігенції. Упродовж останніх тридцяти років у місті Старобільськ, на меморіальному місці поховання 48 загиблих польських офіцерів, відбувались заходи із вшанування їх подвигу.

"Війна росії проти України тільки посилила важливість збереження історичної пам’яті. Тому вже третій рік поспіль захід проводиться у форматі онлайн. ...Традиція вшанування пам’яті польських офіцерів, які поховані у луганській землі, демонструє високу моральну роль та вагоме значення спільної польсько-української історії.", - підкреслюється в повідомленні.

За традицією загиблих польських та українських патріотів, їхній героїзм і звитягу відзначили хвилиною мовчання. Капелан римсько-католицької спільноти міста Сєвєродонецьк отець Юрій Юрчик здійснив молебень за загиблими, а у своєму пастирському зверненні наголосив, що у місті Старобільськ, зовсім поруч з місцем поховання польських військових, поховані Захисники Української держави, воїни Збройних Сил України, що віддали своє життя упродовж 2014-2022 років у боротьбі за свободу нашої країни. Повагу до пам’яті борців за Свободу Польщі та України засвідчили у своїх виступах начальники Старобільської РВА Володимир Череватий та Старобільської МВА Яна Літвінова, голова громадської організації «Старобільське товариство любителів польської мови та культури "Міст надії" Олена Удовенко, представники польської спільноти Луганщини та інші учасники заходу.

Раніше повідомлялась, що Польща внесла 25 млн євро у фонд ЄС для післявоєнного відновлення України.

Статті

Донецьк
21.01.2025
12:34

Про що «забула» російська пропаганда. Хроніка першого бою за Донецький аеропорт

Пропагандисти «ДНР» продовжують брехати, що звільнення Донецького аеропорту від російських терористів та їхніх проксі стало початком «агресії України» проти мирних жителів Донецька.
Луганськ
20.01.2025
23:00

За два місяці звільнили 20 працівників. Запобігання корупції в релокованій МВА

Коли Сіверськодонецька МВА працювала на своїй території, прояви корупції могли бути на різних рівнях… Тепер, при роботі в релокації вони можливі лише у двох варіантах: або в публічних закупівлях, або у працевлаштуванні.
Країна
20.01.2025
11:47

Реалії прифронтового Донбасу: перше коло пекла

Юридично поняття «прифронтових територій України» не існує. У всіх офіційних документах ідеться про територіальні громади, «розташовані в районах проведення воєнних дій». Географічно зафіксувати такі території теж неможливо, тому що, на жаль, лінія...
Всі статті