Переговори РФ із Китаєм щодо газопроводу "Сила Сибіру 2" зайшли в глухий кут через цінові розбіжності - Financial Times

Спроби РФ укласти з Китаєм угоду з будівництва газопроводу «Сила Сибіру 2» зайшли в глухий кут через розбіжності щодо цінової політики та обсягу газу, який Пекін має намір закуповувати у Москви. Про це пише газета Financial Times із посиланням на власні джерела, - повідомляє Телеграм-канал «DW Главное».

Китай має намір платити за російський газ ціну, близьку до внутрішніх цін на паливо в РФ, і хоче закуповувати лише невелику частину палива з потужностей газопроводу, розповіли співрозмовники видання.

Розбіжності стали причиною того, що глава «Газпрому» Олексій Міллер не супроводжував путіна в його поїздці до Китаю в травні 2024 року, хоча угода була однією з основних тем візиту, йдеться в матеріалі. Відсутність Міллера була «вельми символічною», зазначила в бесіді з FT науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Тетяна Мітрова.

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну робить путіна дедалі більш економічно залежним від Китаю, і жорстка позиція Пекіна щодо «Сили Сибіру-2» це тільки підкреслює, пише газета.

Статті

Країна
22.11.2024
14:00

Українська металургія: вгору чи вниз?

При погіршенні ситуації на Донеччині через втрату джерел постачання коксівного вугілля виплавка сталі може скоротитися до 3-4 млн т. Мова про Покровськ.
Світ
21.11.2024
19:00

Політолог Костянтин Матвієнко: У РФ немає стратегічного запасу, щоб довго продовжувати війну. Вони викладають останні козирі

Ближче до ядерної війни ми не стали, це абсолютно однозначно. Я впевнений, що РФ не наважиться на ядерну ескалацію, що б ми не робили з далекобійними ракетами США та інших країн.
Країна
21.11.2024
18:00

«Рубіж» чи останній рубіж?

«Рубіж» - це справді межа можливостей Москви у конвенційній зброї. Тому йому краще щоб усі думали, що в РФ є така зброя і боялися, ніж знали це напевно. Тим більше, що кількість "Рубежів" може бути суто демонстраційною.
Всі статті