Китай не зацікавлений у зближенні Трампа і Путіна та може вийти на перший план у переговорному процесі – політолог

Китай грає на протиріччях і може використовувати певний плюралізм у міжнародних відносинах, прагнучи стати одним із головних центрів впливу, а не просто одним із багатьох. Про це "ОстроВу" розповів український політолог та директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

"Китай не зацікавлений у тому, щоб Трамп досягнув швидкого і легкого успіху в переговорах, оскільки це посилить міжнародний вплив Сполучених Штатів, що вже є викликом для Пекіну. Китай не хоче, щоб США ставали сильнішими, особливо в умовах агресивної політики, яку вони проводять. Однак Китай об'єктивно зацікавлений у припиненні війни в Україні, оскільки він прагне зберегти єдину глобальну економіку. Для Китаю невигідно, якщо відбудеться сегментація міжнародних відносин і торгівлі, коли буде створено західний блок, окремий від Росії та Китаю, які торгуватимуть між собою. Основні ринки Китаю — це західні країни,  майже половина товарів експортується саме туди. Тому Китай зацікавлений у зменшенні нинішнього конфлікту та збереженні глобального торгівельного та економічного процесів", - вважає Фесенко.

У той же час, зазначив він, для Китаю ідеологічно та геополітично США та Заход  є конкурентами, і Пекін зараз претендує стати одним з центрів впливу в сучасній міжнародній політиці.

"Китай не зацікавлений у зближенні Трампа з Путіним, оскільки це може загрожувати його інтересам", - підкреслив Фесенко.

За його прогнозами, Китай зараз буде підлаштовуватись до нової ситуації, дивитися, як діятиме Трамп, та шукати союзників.

"Може відбутися певне зближення з Європою. І китайці, і європейці можуть виступати за те, щоб протистояти Трампу в його проявах протекціоністській зовнішній політиці", - підкреслив політичний експерт.

Він також зауважив, що Пекін уважно стежить за переговорним процесом та готовий долучитися, інша річ – коли та як.

"Якщо Європа ставить питання про те, що ігнорувати позицію європейців у переговорах — це неправильно, то Китай цього не робить. Я думаю, що в разі, якщо переговорний процес, ініційований Трампом, зайде в глухий кут, тоді Китай може долучитися і вийти на перший план, перехопивши ініціативу мирних переговорів. Такий варіант, до речі, беруть до уваги деякі європейські політики, які прямо кажуть, що якщо Трамп провалиться, то Китай може вийти на перший план", - вважає політолог.

Як повідомлялося раніше, Трамп наполягає на виборах в Україні та говорить про нібито низький рейтинг Зеленського.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
18.04.2025
08:54

“Мир, якого прагне Путін, – це мир цвинтаря для українців”. Західні ЗМІ щодо дій і заяв президента Трампа

У шаленому пориві до “миру” Трамп майже вимостив Путіну дорогу до столу переговорів, йдучи на упереджувальні поступки і киваючи на кремлівську пропагандистську брехню. Від прийняття російської тези про те, що вторгнення було відповіддю на прагнення...
Світ
16.04.2025
13:57

«Трамп і Зеленський загнали себе в становище заручників». Російські ЗМІ про Україну

«Відносне затишшя з боку західних політиків щодо удару по Сумах також свідчить про зміни в підходах Вашингтона і Брюсселя до тиску на Росію"...
Донбас
13.04.2025
18:00

Російський прем'єр-міністр «ДНР» спростував заяви Пушиліна про швидке перетворення «республіки» на квітучий сад. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ватажок "ДНР" відвідав російський Ростов-на-Дону, де з трибуни чергового пропагандистського форуму про "відродження" окупованих територій України намалював утопічну картину світлого майбутнього Донбасу.
Всі статті